• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 117
   کد: 197662
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد:

   سرای محله کانون تقویت توانایی‌های اجتماعی و حلقه ارتباط با شهرداری است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به تصویب تأسیس سرای محله در محلات مشهد گفت: در سرای محله به دنبال ترویج و ترغیب مشارکت مردمی توسط خود آنها هستیم.
   سرای محله کانون تقویت توانایی‌های اجتماعی و حلقه ارتباط با شهرداری است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، احسان اصولی بابیان اینکه شورای اجتماعی محلات ازلحاظ ساختاری و مکانی وابسته به شهرداری هستند گفت: در طرح سرای محله که امروز در صحن علنی شورا به تصویب رسید، مکانی توسط خود مردم در محلات تعیین‌شده و باهدف اداره نهادهایی مانند شورای محلات و رویدادهایی که قرار است با مشارکت مردمی در محلات انجام شود فعالیت خواهد کرد. در این راستا مدیریت شهری نیز حمایت و کمک‌های لازم را ارائه می‌کند.

   وی تأکید کرد: با اجرای این مصوبه، اقدام به ایجاد ارتباط بین نهادهایی چون مجمع خیرین شهریار و کسانی که حاضر باشند در محلات فعالیت‌هایی را ساماندهی کنند برقرار خواهیم کرد و چنین رویدادهایی هم موردحمایت ما بوده و هم بخشی از هزینه‌های برنامه آنها از جانب مدیریت شهری تقبل خواهد شد.

   اصولی با یادآوری اینکه در بودجه شهرداری 5 درصد اعتبارات عمرانی و 5 درصد اعتبارات فرهنگی به تصمیمات و مصوبات شورای اجتماعی محلات اختصاص‌یافته خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری، اجرایی شدن و نحوه عمل در این بخش‌ها می‌تواند در سرای محلات انجام شود. ضمن اینکه بسیاری از امور عام‌المنفعه و دورهمی‌های مردمی را می‌توان توسط سرای محله سازماندهی کرد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد اضافه کرد: در حال حاضر 158 محله در مشهد وجود دارد و با تقسیم‌بندی‌های جدید به 173 محله افزایش می‌یابد لذا در هر محله گروهی از همشهریان که مسئولیت‌پذیری اجتماعی بالاتری دارند قدرت ساماندهی برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به محله خود را یافته و در ارتباط با نهادها و سازمان‌های مربوط، مسائل و مشکلات و ظرفیت‌های محله خود را بررسی کرده به پوشش ضعف‌ها و تقویت قوت‌ها بپردازند.

   اصولی خاطرنشان کرد: به‌طورکلی سرای محله یک بازوی اجرایی و مشاورهای برای شورای اجتماعی محلات و حلقه واسطی بین شهرداری و مردم در سطح محلات خواهد بود. البته نحوه ارتباط و حمایت‌های مدیریت شهری نیز باید مدون شود که با تنظیم آیین‌نامه مرتبط، رابطه‌های مالی و مسئولیتی بین شهرداری و سرای محله مشخص خواهد شد. 

   کلید واژه ها: سرای محله - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2828    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,938
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد