• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 131
   کد: 197139
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد در بازدید از پروژه کمربند جنوبی:

   کمربند سبز جنوبی، موقعیتی ممتاز برای شهر مشهد است/ مشهد تا چند سال آینده شرایط اقلیمی متفاوتی را شاهد خواهد بود

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس گفت: کمربند سبز جنوبی بستر بسیار مناسبی برای تفریح و تفرج شهروندان مشهدی فراهم می‌کند و در آینده نزدیک میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای ییلاقات خارج شهر باشد.
   کمربند سبز جنوبی، موقعیتی ممتاز برای شهر مشهد است/ مشهد تا چند سال آینده شرایط اقلیمی متفاوتی را شاهد خواهد بود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمحسن حسینی‌پویا در حاشیه بازدید از کمربند سبز جنوبی مشهد با بیان اینکه این پروژه، پتانسیلی بسیار قوی است و می‌تواند شهر را تحت تاثیر قراردهد، اظهارکرد: سرعت پیگیری مباحث مربوط به آن هم قابل قبول است و با استمرار همین روند و تثبیت و تکثیر این فضای سبز و رشد درختان، در سالهای آینده، مشهدی متفاوت و کم‌نظیر از لحاظ اقلیمی شاهد خواهیم بود.

   وی با اشاره به بیش از یک میلیون و دویست هزار اصله درخت که در کمربند سبز جنوبی کاشته شده، به بازگشت گونه‌های مختلف و متفاوتی از پرنده‌ها به این محدوده به عنوان یکی از فرصت های اقلیمی و محیط زیستی برای شهر مشهد اشاره کرد. و گفت: کمربند سبز جنوبی بدون شک روی آب و هوا و محیط زیست مشهد تاثیرگذار خواهد بود.

   حسینی‌پویا خاطرنشان کرد: این پروژه فضای تفرجگاهی منحصر به فردی برای مشهد به ارمغان می‌آورد و بهترین و مناسبترین جایگزین برای ییلاقات طرقبه و شاندیز و دیگر تفرجگاه‌های خارج شهر است؛ این کاهش تقاضا برای سفر موجب کاهش ترافیک، آلودگی هوا و نیز صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان می‌شود.

   وی در ادامه با اشاره فضاهای خاصی که برای دوچرخه‌سواری، کوهنوردی و تفریح شهروندان درنظر گرفته شده است، افزود: شورای پنجم تاکنون تمرکز خوبی بر روی کمربند سبز داشته که امیدواریم در آینده نیز این تاکید و تمرکز ادامه پیدا کند و شرایط بهتری را شاهد باشیم.

   تعداد بازدید: 131
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 773    بازدید کنندگان دیروز: 2552    کل بازدید ها : 6,990,121
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد