• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 91
   کد: 196790
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
   در نشست هم‌اندیشی ویدئو کنفرانس «اقتصاد و بازآفرینی شهری» مطرح شد؛


   تغییر رویکرد از مسکن به گردشگری برای رونق اقتصاد شهری ضروری است

   عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد بر لزوم تغییر جهت مدیریت شهری از حوزه مسکن به گردشگری با هدف توسعه اقتصاد شهری تاکید کرد.
   تغییر رویکرد از مسکن به گردشگری برای رونق اقتصاد شهری ضروری است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سید سعید ملک الساداتی در نشست ویدئوکنفرانس بررسی راهکارهای رونق اقتصادی با رئیس کمیسیون اقتصادی شورای هر مشهد ضمن بیان این مطلب گفت: با توجه به شرایط فعلی و رکود سنگین بر اقتصاد کشور، شهرداری باید در ایجاد پروژه های پیشران اقتصادی که فراتر از بخش مسکن باشد اقدام کند. موضوع  گردشگری بر اساس اسناد بالادستی یک حوزه پیشران تلقی می شود اما تاکنون بخش دولتی و عمومی چندان در این مقوله فعال نبوده و بیشتر توسط بخش خصوصی توسعه یافته است.

   وی با اذعان به اینکه اقدامات مناسبی توسط معاونت اقتصادی در موضوع توسعه ناحیه ای شهر و رونق اقتصاد در حال انجام است، گفت: مدیریت شهری به درستی درپی آن است تا نقش خود را به عنوان متولی اقتصادی شهر بالا ببرد.
    
   وی تاکید کرد: مدیریت فعلی به مقوله سرمایه گذاری نگاه متفاوتی دارد. در گذشته در شهر مشهد پروژه های عظیم با سرمایه های ملی راه اندازی شده بود اما اختلافات مختلف سبب زمینگیرشدن پروژه ها و عواقب ناخوشایند از جمله افزایش نرخ ملک بود. در مشهد امروز فعالیت های اقتصادی همچنان نسبت به کشور رونق بهتری دارد و به ویژه در مسکن تولید همچنان ادامه دارد که از ثمرات اقدامات حوزه اقتصادی مدیریت شهری است.
   آغاز رونق مشهد از تابستان
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد نیز در این نشست با بیان اینکه در اجرای طرح های عظیم اولین کار چشم انداز آینده و ریل گذاری و نهادسازی است، گفت: از جمله اقدامات ما برای ایجاد زیرساخت های توسعه راه اندازی واحدهای مدیریت توسعه خدمات و مدیریت دارایی بوده که متولی اقتصاد فضا و بهره برداری از قدرت اقتصاد شهر هستند.
    
   اژدر اژدری ادامه داد: برای دست یابی به وضع مطلوب اقتصادی اقداماتی آغاز شده و در چند ماه آینده آثار و نتایج آن دیده خواهد شد.
   وی تاکید کرد: باید واقع‌بینی بالایی داشته باشیم. با وجود رکود شدید موضوعاتی مانند گردشگری افت زیادی داشته اما باید شهر آماده باشد تا به محض ایجاد فضا از فرصت‌ها استفاده کنیم. ازاین رو در حال برنامه ریزی هستیم تا در تابستان نشانه‌هایی از رونق اقتصادی در حوزه خدمات داشته باشیم.
    
   وی با اشاره به آمار بالای تراکنش های بانکی استان که زمینه ساز تولید بحران شده است، گفت: از برنامه های مورد تاکید و پیگیری ما جذب سرمایه گذاری های خارج از استان و بازگرداندن سرمایه شهروندان مشهدی به شهر برای افزایش ضریب کیفی سرمایه گذاری و کمک به توسعه فعالیت ها است. 

   تعداد بازدید: 91
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2065    بازدید کنندگان دیروز: 2150    کل بازدید ها : 6,935,944
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد