• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۳
   تعداد بازدید: 150
   کد: 196701
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
   نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد خبر داد:

   مذاکره حمل و نقلی با شرکت مپنا برای مترو و برقی کردن اتوبوس‌ها

   نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: طی فرآیندی که در سال گذشته ایجاد شد، گروه مپنا توانست در رقابت با دیگر شرکت‌های همکار خود، برنده مناقصه تامین تجهیزات خط 3 قطار شهری مشهد حدفاصل میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا(ع) برای 3 ایستگاه میدان شهدا، باب‌الجواد(ع) و پایانه امام رضا(ع) شود.
   مذاکره حمل و نقلی با شرکت مپنا برای مترو و برقی کردن اتوبوس‌ها

    

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا در تشریح جلسه اعضای شورای شهر مشهد با مدیران شرکت مپنا اظهارکرد: گروه مپنا یکی از بزرگترین گروه‌های مهندسی ایران و جزو یکی از مهمترین شرکت‌های مهندسی خاورمیانه است که خوشبختانه از سال گذشته همکاری این گروه با مدیریت شهری مشهد رشد یافته است.

   مهدی‌نیا افزود: در همین راستا، امروز مدیران این شرکت به ساختمان شورای شهر آمدند و در نشستی مشترک با اعضای شورا، چشم‌اندازهایی که روی خط 3 قطار شهری وجود دارد که سبب سرعت بخشیدن به فرآیند راه‌اندازی این خط مترویی می‌شود را ارائه کردند.

   وی با بیان اینکه در این نشست، اعضای شورای شهر و روسای کمیسیون‌های عمران، حمل و نقل و ترافیک و برنامه و بودجه و اقتصادی نیز نقطه نظرات خود را روی موضوع کلیات قرارداد طرح خط 3 قطار شهری اعلام کردند، گفت: با توجه به اینکه در ابتدای روی کار آمدن شورای پنجم در شهر مشهد، شاهد افزایش قیمت ارز بودیم و پس از آن مواجه شدیم با خروج آمریکا از برجام و سخت‌تر شدن شرایط تحریمی به ویژه برای خرید تجهیزات و در عین حال مشکلات تورمی که اتفاق افتاد و موضوع کرونا که اخیرا با آن درگیر شده‌ایم، اما اولویت اصلی ما این است که این مشکلات، مانعی برای انجام فعالیت‌های ما نشود.

   رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر مشهد تاکید کرد: مدیریت شهری مشهد در تلاش است که طبق برنامه زمان‌بندی که به مردم وعده داده است، خط 3 قطار شهری را در کوتاه ترین زمان ممکن راه‌اندازی کند.

   مهدی نیا با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات در مسیر رعایت اصول زیست محیطی، ایجاد مدل‌های حمل و نقلی پاک است، گفت: یکی از اهدافی که ما در مدیریت شهری مشهد دنبال می‌کنیم، ارتقاء شاخص‌های زیست محیطی مشهد است، در همین راستا موضوع دوچرخه، موتور سیکلت برقی، اسکوتر برقی در دست اقدام است و کارهایی اولیه آن انجام شده و امیدواریم در نیمه ابتدایی سال جاری بتوانیم این موضوع را اجرایی کنیم.

   وی تاکید کرد: از دیگر کارها در زمینه فعالیت‌های زیست محیطی، ساخت و استفاده از خودروها و اتوبوس های برقی است که در این راستا نیز با توجه به اینکه شرکت مپنا در این حوزه صاحب تجربه است، در سال گذشته تفاهمنامه ای را با این شرکت به امضاء رساندیم.

   این عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: در جلسه امروز، موضوع خودروها و اتوبوسهای برقی در سطح ارزیابی و بررسی ایده‌ها، مطرح شد و امیدواریم تا پایان دوره پنجم شورای شهر بتوانیم مقدمات این کار را نیز در شهر مشهد به سرانجام برسانیم.

    

   کلید واژه ها: مترو - حمل و نقل - شورای شهر - مشهد -
   تعداد بازدید: 150
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2523    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,131,847
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد