• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 341
   کد: 196490
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

   تعرفه بهای خدمات سرویس مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399 مشخص شد/ میزان افزایش، میانگین 21 درصد

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: تعرفه بهای خدمات سرویس مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399 مشخص شد که بر همین اساس، این بهاء میانگین 21 درصد افزایش می‌کند.
   تعرفه بهای خدمات سرویس مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399 مشخص شد/ میزان افزایش، میانگین 21 درصد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند با اشاره به بررسی تعرفه بهای خدمات سرویس‌ مدارس شهر مشهد در سال تحصیلی 13400-1399 در جلسه کمیسیون، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت سوخت و هزینه‌های سرویس مدارس ناشی از تورم سالانه و سایر عوامل تاثیرگذار همچون استهلاک، تعمیر، سرویس و نگهداری و ... ضرورت دارد با بروزرسانی و افزایش متناسب تعرفه بهای خدمات، ضمن ایجاد توجیه اقتصادی و جاذبه تامین خودروهای مورد نیاز و فعالیت در این بخش، زمینه تداوم فرآیند خدمات‌رسانی مطلوب و بهبود سطح کمی و کیفی خدمات فراهم آید.

   وی در ادامه گفت: برهمین اساس، شهرداری مشهد در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، لایحه افزایش تعرفه بهای خدمات مربوط به سرویس مدارس را به کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد ارائه کرد؛ این تعرفه پیش از تصویب در کمیسیون، به تایید کارگروه ماده 18، شامل آموزش و پرورش، انجمن اولیاء و مربیان و سازمان تاکسیرانی رسیده است.

   بهاروند با تاکید بر اهمیت ایمنی خودروها، تصریح کرد: حداکثر سن مجاز خودروهای سرویس مدارس، برای خودروهای سدان 12 سال، ون 16 سال و ناوگان سنگین شامل اتوبوس و مینی‌بوس، 20 سال تعیین شده است.

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با بیان اینکه تعرفه خدمات مدارس استثنایی با افزایش ضریب 30 درصد به ماخذ نرخ مصوب محاسبه می‌گردد، افزود: حداکثر سرویس مجاز هر خودرو در هر شیفت، 2 سرویس بوده و بیش از آن تخلف محسوب می‌شود.

   بهاروند در تشریح دیگر جزئیات این لایحه گفت: در مسیرهای بیش از 7 کیلومتر، به ازای هر کیلومتر 5 درصد، تا سقف 25 درصد، به کرایه کل آن اضافه خواهد شد و مسافت سرویس هر دانش‌آموز به صورت میانگین، مسیر رفت و برگشت منزل تا آموزشگاه و بالعکس محاسبه می‌شود.

   وی با بیان اینکه براساس بررسی‌های انجام شده، میانگین تعرفه بهای خدمات سرویس مدارس در سال تحصیلی آینده حدود 21 درصد افزایش می‌یابد، اظهارکرد: تعرفه تعیین شده بر مبنای 5 روز در هفته محاسبه شده و در صورت لزوم به ازای هرروز اضافی، 20 درصد به نرخ مصوب اضافه می‌شود.

   بهاروند همچنین گفت: به منظور حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گواهی صلاحیت سرویس مدارس استثنایی مشهد به صورت رایگان صادر می‌شود.

   وی خاطرنشان کرد: به منظور یکسان‌سازی کرایه و تامین خودرو برای مسیرهای کوتاه، کرایه مسیرهای تا 3 کیلومتر بر مبنای کرایه 3 کیلومتر محاسبه خواهد شد..

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد افزود: جدول بهای خدمات سرویس دانش‌آموزان می‌تواند در مدارس و در معرض دید اولیاء محترم قرار گیرد تا در جریان آخرین تغییرات و افزایش‌ها قیمت‌ها قرار گیرند.

   تعداد بازدید: 341
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1806    بازدید کنندگان دیروز: 3550    کل بازدید ها : 7,319,688
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد