• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 169
   کد: 195984
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد در بازدید از محل تجمع معتادان متجاهر و کارتن‌خواب:

   روش‌های قدیمی برای ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن‌خواب جوابگو نیست

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهدمقدس گفت: در زمینه ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن‌خواب باید با بهره‌گیری از سمن‌ها و تشکل‌های مردمی فعال در این حوزه به سمت روش‌ها نو برویم چراکه اگر روش‌های قبلی تاثیرگذار بودند، امروز شرایط بهتری را شاهد بودیم.
   روش‌های قدیمی برای ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن‌خواب، جوابگو نیست

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی در حاشیه بازدید از محل اتراق معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌های اسماعیل‌آباد، با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا موجب شده تا شرایط این افراد، خاص‌تر و دشوارتر از گذشته شود، اظهارکرد: اخیرا بازدیدی هم از بلوار توس، پشت دیوار اروند و انتهای خیابان کشاورز و شهرک شهید باهنر داشتیم که وجه مشترک آنها، حضور پرتعدادتر و وضعیت نامناسب‌تر کارتن‌خواب‌ها در این نقاط، در شرایط کروناست.

   وی در ادامه گفت: شورای شهر مشهد و مدیریت شهری هرساله کمک مالی به بهزیستی دارد که در سال 96، 2 میلیارد تومان، سال 97، 2.5 میلیاردتومان و سال 98 نیز 3 میلیاردتومان برای حمایت مالی مصوب کردیم.

   رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد افزود: ‌‌‌‌‌در زمینه ساماندهی معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها باید به سمت بهره‌گیری و مشورت و مشارکت سمن‌ها و تشکل‌های مردمی حرکت کنیم که خود به خوبی آنها را لمس کرده و با شرایطشان آشنایی دارند.

   فیضی تاکید کرد: اگر روش‌های قدیمی جواب می‌دادند، امروز باید وضعیت بهتری شاهد بودیم؛ پس روش‌های جدید را باید جایگزین آنها کنیم و نهادهای دخیل با اعمال تغییراتی در روش‌ها به صورت مشارکت تشکل‌های مردم‌نهاد و هم‌افزایی نهادهای دخیل، نسبت به ساماندهی شرایط اقدام کنند.

   وی افزود: از تشکل‌ها و سمن‌های فعال در حوزه معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها می‌خواهیم روش‌های نو و پیشنهادات خود را به شورای شهر ارائه دهند تا پس از بررسی در کمیسیون‌های مربوطه، وارد فاز اجرایی شوند و شاهد اقداماتی با هزینه‌های کمتر، برد بیشتر و موثرتر باشیم.

   تعداد بازدید: 169
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 243    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,404
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد