• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 185
   کد: 195758
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس:

   مصوبه افزایش بهای خدمات ناوگان حمل‌ونقل عمومی تعلیق می‌شود

   رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: باتوجه به اینکه مصوبه افزایش بهای خدمات حمل و نقل عمومی در سال گذشته از سوی فرمانداری به تایید رسیده است ولی شورای شهر با توجه شرایط پیش آمده برای معیشت شهروندان در اثر شیوع ویروس کرونا، لایحه تعلیق این مصوبه را فردا در جلسه علنی شورا مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و احتمالا اجرای این مصوبه بین 2 تا 3 ماه عقب خواهد افتاد.
   مصوبه افزایش بهای خدمات ناوگان حمل‌ونقل عمومی تعلیق می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند با بیان اینکه براساس تصمیم کمیسیون تلفیق که در جلسه علنی شورای شهر مشهد به تصویب رسید، امسال شاهد افزایش بهای خدمات ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اعم از مترو و اتوبوس خواهیم بود، اظهارکرد: براساس این تصمیم، بلیت اتوبوس 100 تومان و قطارشهری نیز 200 تومان افزایش خواهد یافت.

   وی در ادامه افزود: با توجه به افزایش قیمت بنزین و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و نیز لزوم تشویق شهروندان به استفاده از حمل‌ونقل عمومی و پرهیز از تردد با وسایل شخصی، کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورا با افزایش قیمت بلیت اتوبوس مخالف بود ولی بهای خدمات‌دهی قطارشهری را براساس جدول ارائه شده از سوی وزارت کشور افزایش دادیم.

   به گفته رئیس کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد، مصوبه افزایش بهای خدمات ناوگان اتوبوسرانی و قطارشهری اواخر سال گذشته برای بررسی در کمیته تطبیق به فرمانداری ارسال شده بود.

   بهاروند در ادامه با اشاره به شرایط دشواری که شیوع ویروس کرونا برای شهروندان ایجاد کرده است، گفت: با تاکید اعضای شورای شهر مشهد، شهرداری لایحه تعلیق افزایش بهای خدمات حمل‌ونقل عمومی را برای زمانی حدود 2 تا 3 ماهه آماده کرده و در جلسه علنی شورای شهر که فردا دوشنبه، برگزار می‌شود، این موضوع مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

   وی خاطرنشان کرد: هزینه های ناوگان حمل‌ونقل عمومی، اعم از ماشین‌آلات، تعمیر، نگهداری و ...، در سالهای اخیر رشد چشمگیر در حدود 300 تا 400 درصدی داشته که ولی در عین حال، شهروندان عزیز حدود یک سوم بهای تمام شده این خدمات را پرداخت می‌کنند و مابه‌التفاوت آن در قالب یارانه توسط شهرداری پرداخت می‌شود. 

   تعداد بازدید: 185
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 373    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,697
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد