• چهارشنبه،10 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 133
   کد: 195620
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   بودجه سال 99 شهرداری مشهد، بازنگری خواهد شد/ آمادگی استقبال از زائران رضوی، پس از رفع وضعیت قرمز کرونا

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهدمقدس گفت: شیوع ویروس کرونا تاثیرات منفی شدیدی بر اقتصاد شهری و بودجه شهرداری خواهد داشت؛ لذا در جلسه هفته آینده کمیسیون تلفیق، بودجه سال 99 شهرداری مورد بازنگری قرار خواهد گرفت تا سیاست انقباضی بودجه، هدفمندتر به پیش برود.
   بودجه سال 99 شهرداری مشهد، بازنگری خواهد شد/ آمادگی استقبال از زائران رضوی، پس از رفع وضعیت قرمز کرونا

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، بتول گندمی در گفتگویی به تشریح تمهیدات و سیاست‌گذاری‌های شورای شهر مشهد بر دوران پساکرونا پرداخت و اظهارکرد: بخش زیادی از این برنامه‌ریزی‌ها نیازمند داشتن تحلیل درستی از شرایط حاکم و همچنین مشخص شدن زمان پایان یافتن این شرایط و از بین رفتن ویروس کروناست.

   وی با بیان اینکه برخی صاحبنظران ابتدای تابستان و برخی دیگر نیز پایان تابستان را زمان احتمالی پایان کرونا می‌دانند، گفت: با این وجود، تیم‌های مختلفی در مجموعه مدیریت شهری، در حال برنامه‌ریزی و رصد و جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات هستند که بتوان به جمع‌بندی و تحلیل درستی دست یافت.

   گندمی خاطرنشان کرد: شورای شهر و کمیسیون برنامه و بودجه چنین حجم تاثیرات منفی بر روی بودجه سال 99 را پیش‌بینی نمی‌کرد؛ البته تذکراتی را پیشتر به شهرداری داده بودیم که آنها مصر به تاثیرات اندک بودند.

   وی با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی و فعالیت‌های جاری شهر در 3 دسته اولویت‌بندی شده و در آغاز فعالیت تنها به پروژه‌های با اولویت «یک» پرداخته می‌شود، افزود: از 1800 پروژه پیش‌بینی شده، حدود 1000 پروژه جزو اولویت یک هستند.

   گندمی تاکید کرد: در بخش اولویت‎های یک هم، حتما باید طبقه‌بندی داشته باشیم؛ این طبقه‌بندی باید براساس درصد پیشرفت پروژه و همچنین ضرورت و میزان افزایش هزینه‌های اجرایی در صورت تاخیر، انجام می‌شود.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد از لزوم بازنگری در بودجه سال 99 خبرداد و گفت: هفته آینده جلسه کمیسیون تلفیق در این خصوص برگزار خواهد شد و شهرداری گزارش خود را ارائه خواهد کرد؛ این بازنگری موجب می‌شود که سیاست انقباضی بودجه، هدفمند‌تر به پیش برود.

   گندمی اظهارکرد: شهرداری برای تامین منابع مالی میتواند از ظرفیت‌هایی که پیشتر شورای شهر مجوز آن را به شهرداری داده است، همچون تسهیلات و یا استفاده از سایر روش‌های تامین مالی استفاده کند؛ این موضوع به شهرداری تکلیف شده و از آغاز سال نیز پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

   وی با بیان اینکه بهار 99 از نظر کسب درآمد برای شهرداری بسیار سخت خواهد بود، گفت: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده در سال گذشته، برای تامین مالی هزینه‌های جاری و حقوق و دستمزد در 3 ماهه نخست سال هیچ مشکلی نخواهیم داشت ولی بیشترین دغدغه‌ ما حفظ پویایی فعالیت‌های عمرانی و تحقق وعده‌هایی است که به شهروندان داده‌ایم.

   گندمی، صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری را از دیگر اولویت‌های سال جاری شورای شهر دانست و لذا از شهرداری خواسته شده بازنگری مجددی در بحث اعتبارات جاری داشته باشد.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه به جز حقوق و دستمزد سایر بخش ها قطعا میتواند شامل سیاست انقباضی شورای شهر شود، گفت: براساس پیش‌بینی‌ها، در بخش جاری میتوان تا 200 میلیارد تومان به سمت کاهش برویم

   گندمی در ادامه صحبت‌های خود گفت: شیوع ویروس کرونا، آثار مخربی بر اقتصاد شهر داشته و تیم‌های کاری در حوزه شورای شهر و شهرداری نیز در حال تدوین برنامه‌هایی هستند که بازگشت رونق به مشهد را به ارمغان آورد؛ برنامه‌هایی تدوین شده و پس از تکمیل به اطلاع عموم خواهد رسید.

   وی با بیان اینکه پس از کرونا باید بهترین شرایط را برای میزبانی از زائران بارگاه منور رضوی فراهم آوریم، تصریح کرد: مادامی که کرونا وجود داشته باشد و شرایط ناایمنی در شهر داشته باشیم، آمادگی استقبال از زائران وجود ندارد.
    

   تعداد بازدید: 133
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 427    بازدید کنندگان دیروز: 5669    کل بازدید ها : 7,129,751
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد