• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 195439
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس:

   اولین نشست کمیته نظارتی 99 به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد/ احتمال شکل گیری مجدد فعالیت های اقتصادی از 3 ماهه دوم سال

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهدمقدس گفت: 3 ماهه نخست سال 99 تحت تاثیر منفی کروناست و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی کاهش محسوسی داشته ولی برای تابستان امسال، چشم‌انداز اقتصادی بهتری را میتوان متصور بود و مدیریت شهری نیز شرایط را برای تحقق این رونق، تسهیل خواهد کرد.
   اولین نشست کمیته نظارتی 99 به شکل ویدئوکنفرانس برگزار شد/ احتمال شکل گیری مجدد فعالیت های اقتصادی از 3 ماهه دوم سال

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در حاشیه برگزاری جلسه کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهارکرد: رعایت فاصله اجتماعی و کاهش حداکثری ارتباطات یکی از مهمترین راهکارها در بحث کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کروناست.

   نوروزی افزود: تلاش میکنیم اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نباید خللی در روند امور و کارهای شهروندان ایجاد نکند و باید در زمان مشخص رسیدگی و پاسخگویی شود.

   وی در ادامه گفت: براساس همین رویکرد و نگاه، سازوکار برگزاری جلسات به شکل ویدئوکنفرانس روی سیستم‌های اتوماسیون اداری شورا وذ شهرداری فعال شده و نخستین جلسه کمیته نظارتی از طریق این سامانه امروز با کیفیت مطلوبی برگزار شد.

   نوروزی تاکید کرد: تمامی اعضای کمیته نظارتی، شهردار منطقه، دبیر کمیته نظارتی و شهروند در این ویدئوکنفرانس حضور دارند.

   رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد با بیان اینکه حفظ جان انسان‌ها و سلامت شهروندان باید در اولویت نخست تمامی فعالیت‌ها قرار گیرد، افزود: با رعایت تمام مسائل و نکات بهداشتی میتوان فعالیت‌های اجرایی را پیش برد.

   وی خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا، کار و زندگی تعداد زیادی از شهروندان تحت‌الشعاع قرار گرفته و خانوارهای بسیاری، این روزها با مشکلات معیشتی روبرو هستند؛ خوشبختانه تعامل بین‌بخشی خوبی بین آستان قدس رضوی، کمیته امداد، سپاه پاسداران و شهرداری مشهد و دیگران شکل گرفته و 300 هزار بسته معیشتی ویژه خانواده‌های آسیب‌پذیر توزیع خواهد شد.

   نوروزی در ادامه صحبت‌های خود به تشریح تمهیدات کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد برای دوران پسا کرونا پرداخت و گفت: این کمیسیون به اتفاق مدیران ذیربط شهرداری مشهد در حال پایش اقداماتی است که پس از این رکود شدید حاکم، وضعیت اقتصادی را فعال کند.

   وی افزود: در این خصوص، مطالعات مختلفی در سطح کشور و دنیا انجام شده که سعی داریم جمع‌بندی مناسبی از مطالب مربوط به حوزه‌های شهری داشته باشیم و از آنها استفاده کنیم.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد با بیان اینکه برخی از این اقدامات همچون عدم دریافت اجاره‌بهاء از مستاجران شهرداری و بخشودگی عوارض صنفی و تجاری موقت صنوف آسیب دیده اجرایی شده است، تصریح کرد: 3 ماهه نخست سال 99 تحت تاثیر منفی کروناست و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی کاهش جدی دارد.

   نوروزی افزود: پس از 3 ماهه نخست امسال و کنترل کرونا، چشم‌انداز اقتصادی بهتری را میتوان متصور بود و مدیریت شهری نیز شرایط را برای تحقق این رونق، تسهیل خواهد کرد.
    

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2897    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,007
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد