• پنج شنبه،11 آذر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 194361
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
   عضو کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد خبرداد؛

   ضدعفونی روزانه 130 واگن و 36 ایستگاه قطارشهری مشهد

   عضو کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهدمقدس گفت: به منظور سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، علاوه‌بر 130 واگن‌، روزانه 36 ایستگاه قطارشهری و نقاطی که شهروندان بیشترین تماس با آنها را دارند نیز ضدعفونی و گندزایی می‌شود تا شرایطی ایمن برای همه مردم و کارکنان قطارشهری فراهم گردد.
   ضدعفونی روزانه 130 واگن و 36 ایستگاه قطارشهری مشهد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سیدمسعود ریاضی با بیان اینکه قطارشهری یکی از نقاط مستعد برای شیوع ویروس کروناست، اظهارکرد: برهمین اساس، باید با برنامه‌ریزی مناسب تا حد امکان در جهت پیشگیری و مقابله با این ویروس در این فضاها گام برداشت.

   وی افزود: با شیوع ویروس کرونا و به منظور تامین سلامت شهروندان، روزانه تمامی واگن‌های قطارشهری مشهد، اعم از واگن‌های موجود در تعمیرگاه و واگن‌های درحال سرویس‌‌دهی که 130 واگن هستند، ضدعفونی و گندزایی می‌شوند.

   ریاضی از ضدعفونی روزانه تمامی 36 ایستگاه قطارشهری مشهد خبرداد و گفت: نقاطی از ایستگاه‌ها که مردم با آنها تماس مستقیم دارند، همچون آسانسور، پله‌برقی، دستگاه های خودپرداز بانکی، دستگاه های شارژ من‌کارت، گیت‌های ورودی، صندلی‌ها و ... با دقتی بیشتر و به شکل مضاعف توسط پرسنل ضدعفونی می‌شوند.

   عضو کمیسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم ارتقاء و افزایش آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی‌های عمومی، تصریح کرد: به همین منظور، کلیپ‌های آموزشی در خطوط یک و دو قطارشهری به شکل مستمر درحال پخش هستند و پوسترهای آموزشی و بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا نیز نصب شده است.

   ریاضی در ادامه گفت: حفظ سلامت پرسنل و کارکنان مدیریت شهری مشهد نیز یکی از دغدغه‌ها و تاکیدات شورای شهر به شهرداری بوده و لذا برای تمامی پرسنل عملیاتی قطارشهری که در مواجه با مردم هستند، به صورت روزانه ماسک، دستکش و مایع‌های ضدعفونی تامین می‌شود.

   وی با اشاره به غربالگری و تب‌سنجی روزانه کارکنان قطارشهری، افزود: علاوه‌بر این اقدامات، کمیته بحران نیز شکل گرفته که هر دو روز یکبار برگزار می‌شود و دستورالعمل‌های جدید و مصوباتی دارد که لازم‌الاجراست.

   ریاضی در پایان گفت: پس از شیوع ویروس شاهد کاهش بیش از 50 درصدی استفاده از قطارشهری هستیم که البته بخش زیادی از آن بخاطر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و ... است و تنها افراد در مواقع ضروری سفر می‌کنند.

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 423    بازدید کنندگان دیروز: 2837    کل بازدید ها : 7,132,584
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد