• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 85
   کد: 193331
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در جلسه با روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 7:

   درصدی از بودجه فرهنگی مطابق با خواست شوراهای اجتماعی محلات هزینه می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: شوراهای اجتماعی محلات می‌توانند برای 5 درصد از بودجه عمرانی شهرداری تصمیم‌گیری کنند که این موضوع به زودی به حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز تسری پیدا می‌کند و میزان این اعتبار به زودی مشخص خواهد شد.
   درصدی از بودجه فرهنگی مطابق با خواست شوراهای اجتماعی محلات هزینه می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در نشست صمیمی با روسا و نایب‌رئیس‌های شوراهای اجتماعی محلات منطقه 7 شهرداری مشهد با بیان اینکه این شوراها حلقه واسط و تعامل دوسویه بین مدیریت شهری و شهروندان هستند، اظهارکرد: شوراهای اجتماعی محلات را محوری‌ترین جزء اجتماعی می‌دانیم که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید به آن توجه شود.

   اصولی در ادامه گفت: براساس همین نگاه، طرح «چهارشنبه‌‎ها با شوراهای اجتماعی محلات» را از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم و هر فصل نشستی با شوراهای اجتماعی هر منطقه خواهیم داشت تا آسیب‌ها و مسائل و مشکلات و نیازهای خود را مطرح کنند.

   وی با تاکید بر لزوم اثربخش بودن این جلسات و حضور نمایندگان شوراهای اجتماعی محلات، تصریح کرد: به منظور رسیدگی بهتر و اقدام مناسب برای حل مسائل و مشکلات، هر محله دو الی سه مورد از مهمترین و با اولویت‌ترین نیازهای خود را در این جلسات مطرح می‌کنند تا اقدامات و بررسی‌های لازم در این مدت 3 ماهه انجام شود و نتیجه پیگیری‌ها به سمع و نظر شهروندان برسد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به تخصیص 5 درصد از اعتبارات عمرانی منطقه در قالب طرح «محله ما»، افزود: براساس خواست شهروندان، درصد مشخصی از اعتبارات حوزه فرهنگی اعم از شهرداری، سازمان اجتماعی و فرهنگی و منطقه نیز با نظر شوراهای اجتماعی محلات هزینه خواهد شد؛ میزان دقیق این اعتبار به زودی مشخص می‌شود.

   اصولی در پایان این جلسه که حدود 3 ساعت به طول انجامید و شنیدن مسائل و نیازهای هر محله گفت: یکی از معضلات شهرهای ما، نبود مدیریت واحد شهری است؛ آنچه که در حیطه اختیارات مدیریت شهری باشد، از سوی شهرداری پیگیری خواهد شد و آنچه که مربوط به حوزه مدیریت شهری نباشد، از سوی شورای شهر و شهرداری با دستگاه مربوطه مکاتبه می‌شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

   یکی از شاخص‌ترین نیازهای مطرح شده از سوی روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 7 شهرداری، احداث فرهنگسرا بود و اصولی در این خصوص اظهارکرد: یکی از خواسته‌های به حق ساکنان این منطقه، فرهنگسراست؛ این مهم باید از سوی منطقه پیگیری شود و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر نیز به جد پای کار و حامی این موضوع است تا در بودجه سال 99 لحاظ و یکی از کمبودهای منطقه برطرف شود.

   شایان ذکر است، تمامی مسائل و مشکلات این جلسه، به تفکیک محله، مورد به مورد ثبت شد و پاسخگویی لازم درخصوص آنها از سوی شهردار منطقه ارائه شد.

   آلودگی صوتی و هوای ناشی از فرودگاه بین‌المللی مشهد، کمبود فضای سبز، آسفالت معابر فرعی، روشنایی خیابان‌ها و بوستان‌ها، بوی نامناسب در برخی از معابر، ساماندهی مشاغل مزاحم، پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، پارکینگ و ... از جمله مسائلی بود که در این جلسه از سوی نمایندگان شوراهای اجتماعی محلات مطرح گردید. 

   تعداد بازدید: 85
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2548    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,658
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد