• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 203
   کد: 193259
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در حاشیه عصرانه با هنر:

   کلاس‌های آموزشی هنر در فرهنگسراها برگزار می‌شود/ کم‌توجهی و غفلت از هنرمندان، علت مهاجرت بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از مشکلات امروز هنرمندان ما در حوزه صنایع دستی نبود مکان و بستر مناسبی برای عرضه محصولات و تولیداتشان است؛ فرهنگسراها، ظرفیت خوبی برای جبران این نقیصه محسوب می‌شوند و میتوانند مکانی برای عرضه محصولات و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی باشند.
   کلاس‌های آموزشی هنر در فرهنگسراها برگزار می‌شود


   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در ادامه سه شنبه های فرهنگی و عصرانه با هنر، به مناسبت روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، با «مهتاب مغنی» هنرمند صنایع دستی و بانوی کارآفرین استان دیدار و از آثار هنری وی بازدید کرد.

   این هنرمند مشهدی، بیش از 17 سال است که کلاس‌های آموزشی رایگان ویژه خانم‌‎های خانه‌دار و دختران برگزار می‌کند.

   اصولی در حاشیه این بازدید گفت: مشاهده بانوانی که در کنار کارهای روزمره خانگی و خانه‌داری، در حوزه کارآفرینی نقش‌آفرینی می‌کنند، بسیار خوشحال‌کننده و مایه افتخار است.

   وی با بیان اینکه اغلب بانوان در انجام کارهای مختلف حساسیت بیشتری نسبت به آقایان دارند، افزود: زنان کارآفرین بخش عمده‌ای از زندگی خود را وقف کار می‌کنند، بدون اینکه خللی در نقش مادر و همسری آنها ایجاد شود، بسیار سخت‌کوش هستند و پشتکار آنان مثال زدنی اسـت.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس تصریح کرد: بسیار خرسندیم که در روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی با یکی از بانوان توانمند و عاشق این سرزمین دیدار داشتم؛ بانویی که وقت و هنر خود را وقف دیگران کرده تا داشته‌های خود را به آنها بیاموزد و قدمی در مسیر توانمندسازیشان بردارد.

   اصولی همچنین افزود: یکی از مشکلات امروز هنرمندان ما در حوزه صنایع دستی نبود مکان و بستر مناسبی برای عرضه محصولات و تولیداتشان است؛ فرهنگسراها، ظرفیت خوبی برای جبران این نقیصه محسوب می‌شوند و میتوانند مکانی برای عرضه محصولات و همچنین برگزاری کلاس‌های آموزشی باشند.

   وی گفت: البته این طرح در برخی از فرهنگسراهای سطح شهر اجرایی شده که سعی داریم آن را گسترده‌تر کنیم و بازه‌های زمانی برگزاری آنها از استمرار داشته باشد.

   عیادت از «علی آزادنیا» پیشکسوت تئاتر مشهدی که چندی پیش در حین اجرای نمایش، دچار عارضه قلبی و سکته شد، دیگر برنامه امروز رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد بود.

   اصولی در این دیدار با تاکید بر لزوم توجه ویژه به هنرمندان، بویژه پیشکسوتان این عرصه، اظهارکرد: صاحبان تجربه در عرصه هنر و سایر حوزه‌ها، سرمایه‌های ارزشمند و گران‌سنگی هستند که پاسداشت و خدمت به آنها را وظیفه خود می‌دانیم.

   وی با آرزوی صحت و سلامتی برای استاد آزادنیا، گفت: شورای پنجم و مدیریت شهری خود را خادم هنرمندان مشهدی می‌داند؛ هنرمندانی که نقش بسزایی در ارتقاء حس تعلق خاطر شهروندان به شهر دارند و فعالیت‌های آنها را ارج می‌نهیم.

   اصولی در پایان گفت: مشهدمقدس و خراسان بزرگ خاستگاه هنرمندان بسیاری در رشته های مختلف بوده ولی متاسفانه این سرمایه‌ها به دلیل کم‌توجهی و نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم زادگاه خود را ترک کرده‌اند؛ رسالت ما حفظ این ارزش‌هاست و بعنوان یکی از راهبردهای اصلی خود در حوزه هنری شهر به جد دنبال می‌کنیم. 

   تعداد بازدید: 203
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2567    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,677
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد