• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 89
   کد: 193246
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس خبرداد؛

   تجمیع تفاهم‌نامه‌های مدیریت شهری مشهد و اداره کل آموزش‌و‌پرورش خراسان رضوی در قالبی واحد   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: تفاهمنامه‌های بین مدیریت شهری مشهد و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان‌رضوی باید در قالبی واحد تجمیع شود و این مهم به زودی محقق خواهد شد.
   تجمیع تفاهم‌نامه‌های مدیریت شهری مشهد و اداره کل آموزش‌و‌پرورش خراسان رضوی در قالبی واحد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز نشست مشترک رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با جمعی از مدیران سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی به منظور بررسی تفاهم‌نامه‌ها و همکاری‌های مشترک این دو مجموعه (سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و اداره کل آموزش و پرورش) برگزار شد.

   احسان اصولی در این نشست با بیان اینکه تعاملات بین مدیریت شهری مشهد و اداره کل آموزش و پرورش در دو حوزه آموزش فرهنگ شهروندی و سلامت اجتماعی میتواند تعریف شود، اظهارکرد: دایره موضوعاتی که بخواهیم به آنها بپردازیم بسیار گسترده است ولی در این خصوص باید اولویت‌بندی کرد و براساس آن قدم برداشت.

   وی افزود: این اولویت‎بندی باید همراه با مستندات لازم اعم از دلایل و داده‌های متقن و قابل دفاع باشد و همچنین بدانیم که با این اقدامات کدام ‌آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه تعریف ماموریت‌ها و نقش‌‌ها دچار اغتشاش هستیم، گفت: اقدامات ما صرفا نباید به امضاء تفاهم‌نامه محدود شود و در گام های بعدی شاهد اقدامات عملی نیز باشیم.

   اصولی با تاکید بر اینکه اجرای دو برنامه یادشده مدنظر شورای شهر مشهد با آموزش و پرورش(آموزش فرهنگ شهروندی و سلامت اجتماعی) باید با محوریت شورای اجتماعی محلات صورت گیرد، تصریح کرد: شورای اجتماعی محلات با پذیرش این نقش می‌تواند محور تحول در محله باشد و ارتباط خود را مدارس برقرار کند؛ تحقق این مهم، جهش و گام مهمی خواهد بود که به مرور زمان تسری پیدا خواهد کرد.

   وی گفت: دانش‌آموزان ما باید در شوراهای اجتماعی محلات حضور داشته باشند و با فعالیت‌های آنها آشنا شوند چراکه مسئولیت‌پذیری و ایفای نقش را از این طریق آموزش می‌بینند و نوعی مهارت آموزی تلقی می‌شود.

   وی افزود: تفاهمنامه‌های بین مدیریت شهری مشهد و اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان‌رضوی باید در قالبی واحد تجمیع شود.

   رئیس کیمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با اشاره به بررسی بودجه در کمیسیون‌های تخصصی شورا، تصریح کرد: درخصوص تعاملات مدیریت شهری و اداره کل آموزش و پرورش در دو حوزه آموزش فرهنگ شهروندی و سلامت اجتماعی، شهرداری مشهد و این اداره کل باید تا هفته آینده پیگیری و بررسی های لازم را انجام دهند و برآورد اولیه‌ مالی انجام شود تا بتوان اعتبار لازم را در بودجه سال 99 پیش‌بینی کرد.

   اصولی در پایان گفت: شهرداری مشهد میتواند سفیر دانش‌آموزی در مدارس داشته باشد که خوشبختانه این موضوع در شوراهای اجتماعی محلات پیش بینی شده و محقق خواهد شد. 

   تعداد بازدید: 89
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2565    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,675
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد