• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 78
   کد: 192322
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در نشست هم‌اندیشی با روسای شوراهای اجتماعی منطقه 9:

   شوراهای اجتماعی محلات یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی شهر هستند/ نشست فصلی با شوراهای اجتماعی محلات مناطق برگزار می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: شوراهای اجتماعی محلات را یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی شهر می‎دانیم و به منظور گسترش تعامل با آنها هر هفته اعضای شورای شهر مشهد نشست هم‌اندیشی با روسای این شوراها در مناطق 13گانه شهرداری برگزار خواهند کرد.

   شوراهای اجتماعی محلات یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی شهر هستند/ نشست فصلی با شوراهای اجتماعی محلات مناطق برگزار می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در نشست هم‌اندیشی با روسای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 9 ضمن نبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و همه کسانی که در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی جان خود را فدا کرده‌اند، گفت: شورای پنجم شهر مشهد، شوراهای اجتماعی محلات را حلقه واسط بین شهروندان و مدیریت شهری می‌داند و پیوسته سعی داشته این ارتباط و تعامل دوسویه را تداوم و استمرار ببخشد.

   اصولی در ادامه به نقش شوراهای اجتماعی محلات پرداخت و اظهارکرد: این شوراها باید بازخورد فعالیت‌های مجموعه مدیریت شهری در سطح جامعه را انعکاس دهند و از سوی دیگر خواسته‌ها و اولویت‌های مردم محله خود را به ما منتقل کنند.

   وی بابیان اینکه شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود تا به امروز مشغول ریل‌گذاری، ساختارسازی و تنظیم تعاملات و ارتباطات شوراهای اجتماعی محلات با شورای شهر و شهرداری بوده است، افزود: البته اقداماتی که در گذشته انجام شده قابل تقدیر و ارزشمند هستند و سنگ زیربنایی برای تکمیل این پروژه بوده‌اند.

   اصولی خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر مشهد توجه و اهتمام ویژه‌ای نسبت به شوراهای اجتماعی محلات، در قیاس با سایر اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی شهر، داشته است؛ بر همین اساس، اصلاح ساختارها و بازبینی در ضوابط برای ایجاد تعامل دوسویه با مدیریت شهری در دستورکار قرار گرفت و محقق شد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد، منطقه 9 شهرداری را از دو حیث شهردار و معاونین و مجموعه شورای اجتماعی محلات، جزو فعال‌ترین‌ها در سطح شهر دانست که در تحقق ریل‌گذاری‌ها و سیاست‌گذاری های شورای شهر، پیشگام بوده‌ است.

   اصولی در ادامه افزود: بسیار خرسندیم که چنین نشست هم‌اندیشی را برای نخستین بار تجربه می‌کنیم؛ این جلسات با حضور سایر اعضای شورای شهر و در حوزه‌های تخصصی ادامه خواهد داشت و هر هفته یک جلسه با روسای شوراهای اجتماعی محلات در هر منطقه برگزار می‌شود به نحوی که نشست های فصلی با تمامی مناطق شاهد خواهیم بود.

   وی خاطرنشان کرد: این جلسات باید دستورکار مشخصی داشته باشد و هر محله دو یا سه مشکل و مسئله خود را ارائه دهد تا براساس آنها تصمیم‌گیری و جمع‌بندی لازم صورت گیرد؛ شوراهای محلات باید درنظر داشته باشند که این مسائل قابلیت اجرایی شدن داشته باشند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: اعضای شورای شهر نیز پیگیر میزان تحقق این خواسته‌ها و مطالبات خواهد بود و براساس توافقی که با شهردار صورت گرفته، بخشی از ارزیابی مناطق براساس تحقق‌پذیری مطالبات شوراهای اجتماعی محلات انجام می‌شود.

   اصولی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که مشکلات را یکباره نمی‌توان حل و فصل کرد؛ لذا مسائل را باید اولویت‌بندی کرد و شوراهای اجتماعی محلات بر روی این اولویت‌ها متمرکز شود.

   وی افزود: در چنین شرایطی است که شوراهای محلات میتوانند خروجی داشته باشند و این خروجی و دستاورد موجب ارتقاء جایگاه آنها در اذهان عمومی و شهروندان می‌شود..
   اصولی، شوراهای اجتماعی محلات را یکی از بزرگترین سرمایه‌اجتماعی شورای شهر و شهر مشهد دانست چراکه نسبت به محله و جامعه خود احساس مسئولیت کرده‌اند؛ موضوعی که امروز بسیار کمیاب شده است.

   وی اظهارکرد: پیش پای شهروندی که مسئولیت‌پذیر است باید فرش قرمز پهن کرد چراکه شهروندان می‌توانند مسائل و مشکلات خود را با آنها درمیان بگذارند و با انتقال آنها به مدیریت شهری، درصدد رفع آنها برآمد.

   اصولی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به طرح «محله ما»، گفت: این طرح در موازات با شوراهای اجتماعی محلات نیست، بلکه در ذیل و درون آن قرار دارد.

   وی افزود: در ابرسازمانی مثل شهرداری ممکن است در بعضی بخش‌ها موازی‌کاری شکل گیرد ولی بدیهی بوده که اصالت با شورای اجتماعی محلات است و به این موضوع تاکید داریم.

    

   تعداد بازدید: 78
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2704    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,814
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد