• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 92
   کد: 192037
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس:

   نمایشگاه مطبوعات به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد/ اکران فیلم‌های سینمایی در فرهنگسراهای سطح شهر

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: با موافقت رئیس سازمان امور سینمایی کشور مقرر شد به منظور رفاه حال شهروندان، به ویژه ساکنان مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد، پس از اخذ مجوزات قانونی، فیلم‌های سینمایی در فرهنگسراهایی که زیرساخت آنها مهیاست، اکران شود.

   نمایشگاه مطبوعات به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد/ اکران فیلم‌های سینمایی در فرهنگسراهای سطح شهر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی صبح امروز در آغاز نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد به تشریح دیدار و نشست اخیر خود با معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور پرداخت.

   وی با اشاره به عدم برگزاری نمایشگاه مطبوعات در سال گذشته، اظهارکرد: بر همین اساس در نشست مشترک با معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد پیشنهاد برگزاری این نمایشگاه در مشهد را مطرح کردیم که با استقبال وی همراه شد.

   اصولی در ادامه افزود: سازوکار اجرایی این نمایشگاه مقرر شده توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهیه شود، مکاتبات لازم شگل گیرد و با تشکیل ستادی ویژه، این نمایشگاه به میزبانی مشهدمقدس برگزار گردد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: از جمله آثار برگزاری این نمایشگاه می‌تواند، توجه بخشیدن به مشهدمقدس در عرصه مطبوعات و رسانه‌ها و همچنین تقویت هویت شهری باشد.

   اصولی درخصوص منابع مالی مورد نیاز برای برپایی این نمایشگاه نیز گفت: نمایشگاه مطبوعات دارای ردیف اعتبارات دولتی است و عمده آورده شهرداری در اختیار گذاشتن فضای نمایشگاهی و تبلیغات شهری است.

   وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به جلسه مشترک با رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری کشور، تصریح کرد: در این نشست موضوع جشنواره فیلم فجر و نحوه اکران فیلم‌ها به بحث و بررسی گذاشته شد و ایراداتی که طی 2 سال گذشته به آن وارد بود را منتقل کردیم.
   اصولی از ارائه طرح اکران فیلم‌های سینمایی در فرهنگسراهای سطح شهر در این جلسه خبرداد و گفت: اجرای این طرح در فرهنگسراها، بویژه در مناطق کم برخوردار مشهد بسیار تاثیرگذار خواهد بود و خوشبختانه با استقبال سازمان امور سینمایی هم همراه شد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد اظهارکرد: این اکران‌ها در فرهنگسراهایی که زیرساخت لازم در آنها وجود داشته باشد، پس از اخذ مجوزات قانونی انجام خواهد شد و با این اقدام شاهد تحول و تاثیرگذاری بسزایی در بخش کم‌برخوردار جامعه خواهیم بود.

   اصولی در ادامه صحبت‌های خود افزود: شورای پنجم شهر مشهد از ابتدای شروع به فعالیت خود درصدد بوده تا همچون اصفهان و همدان جشنواره فیلم و تئاتر داشته باشد؛ این موضوع هم در نشست مشترک با رئیس سازمان امور سینمایی کشور مطرح و تصمیم بر این شد که جشنواره بین‌المللی فیلم «حقیقت» پس از بررسی‌های فنی که متناسب با فضای فرهنگی شهر و ویژگی‌ها و مزیت‌های حوزه سینما مشهد تعریف شده باشد، در شهر امام‌رضا(ع) برگزار شود.

   وی گفت: امیدواریم در جهت تحقق این دو فعالیت گام های بلندی برداریم و مشهد را در آنها تقویت کنیم.
    

   تعداد بازدید: 92
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2844    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,954
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد