• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 79
   کد: 191927
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در حاشیه مراسم «شب شعر آئینی»:

   بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی مورد توجه فرهنگسراها و مراکز فرهنگی شهرداری قرار گیرد

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: امیدواریم برنامه‌هایی که باهدف بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی هستند، در فرهنگسراها و مراکز فرهنگی شهرداری بیشتر برگزار گردد چراکه از یکسو به‌عنوان یک مزیت فرهنگی شناخته می‌شود و از سوی دیگر موجب تقویت هویت ما خواهد شد.
   بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی مورد توجه فرهنگسراها و مراکز فرهنگی شهرداری قرار گیرد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در حاشیه مراسم شب شعر آئینی «سوگواره‌ای در رثای حضرت زهرا(س)»، اظهارکرد: این مراسم به همت خانه هنرمندان و سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و با حضور شعرا و ادیبان خوب کشورمان که سروده‌هایی در حوزه شعر آئینی و سوگواره حضرت فاطمه‌الزهرا(س) دارند، برگزار شده و بسیار وزین و باکیفیت بود.

   اصولی با بیان اینکه مشهد و خراسان خاستگاه شعر و زبان و ادبیات پارسی است، گفت: برپایی چنین برنامه‌هایی تاثیر بسزایی در بزرگداشت این ایام و تثبیت مضاعف این ظرفیت‌ فرهنگی شهر دارد.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: امیدواریم برنامه‌هایی که باهدف بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی هستند، در فرهنگسراها و مراکز فرهنگی شهرداری بیشتر برگزار گردد چراکه از یکسو به‌عنوان یک مزیت فرهنگی شناخته می‌شود و از سوی دیگر موجب تقویت هویت ما خواهد شد.

   اصولی دیگر خروجی برگزاری مراسمات شب شعر را تاثیرگذاری در نسل جوان و گسترش و تعمیق زبان پارسی دانست و افزود: محافل این‌چنینی ظرفیت مناسبی است که شعرای جوان ما در حضور اساتید برجسته به خوانش آثار خود بپردازند و همچنین شنونده سروده‌های شعرای بزرگ باشند. 

   تعداد بازدید: 79
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2679    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,789
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد