• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 116
   کد: 191366
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
   رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر مشهد:

   حساسیت و دقت در نگهداری و حفظ فضای سبز مشهد باید افزایش یابد

   رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر مشهد بر اعمال دقت نظر و حساسیت بیشتر در روش‌های احداث و نگهداری فضای سبز شهری تأکید کرد.

   حساسیت و دقت در نگهداری و حفظ فضای سبز مشهد باید افزایش یابد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد حاجیان شهری در این خصوص گفت: سیاست‌گذاری‌های جدیدی که در شورای پنجم به‌منظور توزیع عدالت اجتماعی در حوزه‌های مختلف انجام‌شده بود سبب ایجاد چنین فضاهایی شده تا امکانات زیرساختی شهری در مناطق کم برخوردار با سرعت بالایی افزایش یابد.

   وی با تأکید بر اینکه در بحث خدمات شهری سیاست اساسی ما توسعه متوازن فضاهای سبز در سطح شهر بود، افزود: مناطق ۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ مشهد نسبت به سایر مناطق شهری از سرانه فضای سبز کمتری برخوردار بودند، لذا در طی دو سال گذشته سعی بر آن بوده تا سرانه این مناطق افزایش یابد و در این راستا طرح‌های با اولویت‌بندی ویژه در شورا طراحی و تصویب شد.

   حاجیان شهری خاطرنشان کرد: در موضوع فضای سبز با موجودی زنده با حساسیت بالا طرف هستیم که نیاز به‌دقت بسیار و رعایت اصول دارد تا زنده و شاداب بماند لذا برای حفظ این سرمایه‌های شهر که ارتقای ضریب سلامتی و نشاط جامعه را سبب می‌شود باید بیش از صرف هزینه به فکر رعایت اصول علمی و فنی باشیم.

   وی ادامه داد: طی بازدیدهای مکرر تذکرات لازم به شهرداری ارائه می‌شود تا با همکاری اداره کل بهبود محیط‌زیست شهری، تمهیداتی در نظر گرفته شود تا ضمن پیگیری توسعه کمی فضای سبز، مسائل کیفی نیز مورد حساسیت قرارگرفته شود. به‌ویژه در موضوع نگهداری فضای سبز باید دقت پیش‌ازاین اعمال‌شده و حساسیت‌های زیادی روی حیاط این موجودات زنده در نظر گرفته شود.
   عضو کمیته نظارتی شماره 3 شورای شهر مشهد ادامه داد: مدیریت نظارت سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری باید چه در حین احداث فضاهای سبز و چه در پروسه نگهداری آن‌ها مباحث و موضوعات خاصی را مدنظر قرار دهند تا در سال‌های آتی با تلفات گیاهان و فضای سبز در این مناطق مواجه نباشیم.

   وی یادآور شد: متأسفانه مناطق کم برخوردار مشهد، ازنظر سرانه فضای سبز با سطح استاندارد شهر فاصله زیادی داشته و حدود ۸ مترمربع از میزان لازم و ضروری در این مناطق عقب هستیم. این میزان کمبود حتی با پروژه‌های در دست اجرا قابل تأمین نخواهد بود و باید برای جبران این نقیصه اندیشه کرد.
    

   تعداد بازدید: 116
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1005    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,920,023
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد