• پنج شنبه،29 مهر 1400
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 161
   کد: 190770
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
   رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهدمقدس:

   شهر ترمیمی و تسهیل‌گری میتوانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند

   رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهدمقدس گفت: رویکردهای شهر ترمیمی و فعالیت‌های تسهیلگری مشترک هستند و لذا این دو حوزه میتوانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و ذیل این هماهنگی، کار متفاوتی را نسبت به سایر شهرها شاهد باشیم.
   شهر ترمیمی و تسهیل‌گری میتوانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید محسن حسینی‌پویا در حاشیه جلسه کمیته نظارتی شماره 4 به تشریح مطالبی پیرامون آخرین وضعیت «شهر ترمیمی» پرداخت و با بیان اینکه تاکنون چندین جلسه هم‌اندیشی و تبادل‌نظر پیرامون این موضوع با متخصصین، کارشناسان و صاحب‌نظران بخش های مرتبط برگزار شده است، اظهارکرد: شهر ترمیمی نیازمند مشارکت و حضور و همراهی تمامی حوزه های دخیل است و باید پای کار بیایند.

   حسینی‌پویا افزود: دبیرخانه شهر ترمیمی در شهرداری مشهد راه‌اندازی شده است و شورای شهر و کمیسیون حقوقی از هیچ کمک و حمایتی مضایقه نخواهد کرد.

   وی با بیان اینکه مشهد از لحاظ نیروی انسانی و علمی در این خصوص از آمادگی کامل برخوردار است، گفت: بسیاری از دانشجویان دکتری حقوق و جرم‌شناسی و علوم اجتماعی و جامعه شناسی و ... نیز در حال فعالیت هستند که زمینه کمک گرفتن از همه آنها وجود دارد.

   رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: شهر ترمیمی مکمل خیلی از موضوعاتی است که در حال حاضر در شهر مشهد وجود دارد؛ از جمله آنها میتوان شوراهای اجتماعی محلات و گروه‌های تسهیلگری اشاره کرد که هرکدام به نوعی به شهر ترمیمی می‌پردازند.

   حسینی‌پویا با تاکید بر اینکه رویکرد شهر ترمیمی، رویکردی اجتماعی و انسانی است، افزود: بسیاری از مسائل و موضوعات را می‌توان با بهره‌گیری از این شیوه و نگاه حل و فصل کرد و شهر بهتری را پیش روی شهروندان قرارداد.

   وی تصریح کرد: براساس رویکرد حاکم بر شهر ترمیمی، شهروندان، خود برای حل مشکلات شهر و محله مشارکت می‌کنند؛ رویکرد تسهیل‌گری نیز بر همین مبناست و لذا این دو حوزه میتوانند با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و ذیل این هماهنگی، کار متفاوتی را نسبت به سایر شهرها شاهد باشیم.

   تعداد بازدید: 161
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1806    بازدید کنندگان دیروز: 2054    کل بازدید ها : 7,005,873
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد