• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 79
   کد: 190099
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در نشست هم‌اندیشی طرح‌های مشارکتی آموزش و پرورش و مدیریت شهری:

   ورزش قهرمانی، عرصه‌ای برای گسترش ورزش همگانی است

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: برپایی مسابقات و توسعه رقابت‌ها بین نوجوانان و جوانان، یکی از راه‌های همگانی کردن ورزش است و برگزاری رویدادهای ورزشی و قهرمانی نقش بسزایی در ایجاد انگیزه برای نوجوانان و جوانان ما دارد.
   ورزش قهرمانی، عرصه‌ای برای گسترش ورزش همگانی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی، در نشست هم‌اندیشی طرح‌های مشارکتی آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و شورای شهر و شهرداری مشهد با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌های ورزشی باید به افزایش علاقه‌مندی نوجوانان و جوانان به ورزش و ایجاد انگیزه در آنها شود، اظهارکرد: در این خصوص باید عوامل شکل‌دهنده انگیزه را شناسایی کنیم و با معرفی آنها به جامعه هدفمان، تمایل به ورزش را ایجاد کنیم.

   وی با اشاره به کشورهایی همچون چین و کره، گفت: در مدارس این کشورها، انگیزه‌هایی دنبال می‌شود که در نهایت نگاه به قهرمانی را در نسل جوان و نوجوان خود ایجاد می‌کند؛ کودکان و نوجوانان در مسیری قرار می‌گیرند که می‌دانند با کسب افتخار زندگی و آینده آنها متحول خواهد شد پس به سمت ورزش روی می‌آورند.

   اصولی خاطرنشان کرد: برگزاری رویدادهای ورزشی و قهرمانی نقش بسزایی در ایجاد انگیزه برای نوجوانان و جوانان ما دارد و برهمین اساس است که یکی از 50 پروژه مورد توجه شهردار محترم که شورای شهر نیز به آن تاکید دارد، توجه به ورزش قهرمانی با رویکرد اثرات اجتماعی آن در جامعه است.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد افزود: مسیر پیش روی برای جامعه هدفمان را باید به روشن‌ترین شکل ممکن تبیین کنیم تا به خودی خود جوانان و نوجوانان به ورزش سوق پیدا کنند.

   اصولی، برپایی مسابقات و توسعه رقابت‌ها بین نوجوانان و جوانان را یکی از راه‌های همگانی کردن ورزش دانست و تصریح کرد: مسابقه و رویدادهای مختلفی را در سطوح گوناگون میتواند تعریف کرد چراکه چنین اقداماتی موجب می‌شود، دانش‌آموزان جدی‌تر به ورزش بپردازند.

   تعداد بازدید: 79
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2809    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,303,919
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد