• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 40
   کد: 190060
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در برنامه «عصرانه با هنر»:

   فرهنگسراها به مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کنند

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: بسیار پسندیده است که فرهنگسراهای ما در مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کند تا از این طریق، کارکرد و اثرگذاری خود را بیشتر می‌تواند داشته باشد و توسعه دهد.

   فرهنگسراها به مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کنند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در ادامه طرح «عصرانه با هنر»، عصر دیروز از نمایشگاه و بازارچه اقتصاد مقاومتی کوثر، جشنواره طراحی لباس با محوریت حجاب ایرانی-اسلامی، کافه کتاب و مجموعه عکس «مجید بندار مقدم» و همچنین کافه کتاب «پرواز» بازدید کرد.

   وی در حاشیه این بازدیدها به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و ابتدا با اشاره به بازارچه اقتصاد مقاومتی کوثر، اظهارکرد: اقتصاد شهری و اشتغال یکی از زمینه‌هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد و با توجه به اینکه امسال هم سال رونق تولید نام گرفته، نظر به نقش مهم مردم و شهروندان در رونق تولید، باید مکانی برای عرضه محصولات آنها فراهم آید.

   اصولی با بیان اینکه شهرداری می‌تواند این زمینه را به خوبی مهیا و فراهم کند، گفت: بسیار خرسندیم در یکی از پرترددترین نقاط نه تنها مشهد، بلکه در کشور، یعنی پایانه مسافربری امام‌رضا(ع) نمایشگاهی با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار شده و فعالان مشاغل خرد و خانگی در سطح استان و شهر فرصتی برای ارائه محصولات خود پیدا کرده‌اند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه نمود بارزی از رویکردهای تسهیلگری مدیریت شهری مشهد است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه اتفاق بسیار خوبی است و شهرداری مشهد می‌تواند در این زمینه نقش کمک‌رسان و تسهیل‌گر ایفا کند.

   اصولی افزود: برپایی چنین نمایشگاهی از یکسو موجب پاسخگویی به نیازهای شهروندان می‌شود و از سوی دیگر موجب افزایش توانمندی و تولید تولیدکنندگان و فعالان کسب‌وکار خرد و خانگی می‌شود.
   فرهنگسراها به مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کنند
   وی در ادامه از جشنواره طراحی لباس با محوریت حجاب ایرانی-اسلامی که توسط فرهنگسرای خانواده در چارسوق برگزار شده است، بازدید کرد و گفت: جشنواره رقابتی خیلی خوبی با استقبال مناسب هنرجویان در سطح منطقه شاهد هستیم؛ بسیار پسندیده است که فرهنگسراهای ما در مباحث و مسائل روزمره شهروندان ورود کند تا از این طریق، کارکرد و اثرگذاری خود را بیشتر می‌تواند داشته باشد و توسعه دهد.

   اصولی خاطرنشان کرد: دیگر اتفاق خوب این نمایشگاه، ارائه پوششی است که با هویت ایرانی- اسلامی در پیوند بوده و ظرفیت‌های فرهنگی و هویتی که در طول تاریخ وجود داشته را به نمایش می‌گذارد؛

   وی در ادامه افزود: این رویداد با توجه به اینکه در سطح فرهنگسرا اتفاق میفتد، قابل قبول است و امیدواریم قابلیتی مهیا شود تا در سطح شهر مشهد و فراتر از آن، رویدادهای مشابهی داشته باشیم و از هنرمندان و کارآفرینان این حوزه آثار فاخری را داشته باشیم.
   مردم نقش تاثیرگذاری در کنترل آسیب‌های اجتماعی می‌توانند داشته باشند
   بازدید از کافه کتاب پرواز آخرین برنامه بازدیدهای روز گذشته بود و اصولی در این خصوص اظهارکرد: ماکت هواپیمایی که از سال‌های سال در میدان مادر قاسم‌آباد ساخته شد و متروکه مانده بود، همواره با اعتراض ساکنان و شهروندان همراه بود و آسیب‌های اجتماعی متعددی را بهمراه داشت.

   اصولی افزود: پس از انتشار فراخوان و حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، این محل که ناهنجاری اجتماعی داشته، امروز به یک پایگاه فرهنگی تبدیل شده و در قالب کافه کتاب پرواز شکل و شمایل خوبی به خود گرفته است؛ از سوی دیگر شهروندان هم می‌توانند اوقات فراغت خود را به بهترین شکل پر کنند.

   وی با بیان اینکه سازه خاص و منحصر به فرد و جذاب کافه کتاب پرواز سبب تنوع آن از سایر کافه‌کتاب‌ها شده است، گفت: این مجموعه نشان می‌دهد اگر بسترهای لازم را برای همشهریان خود فراهم کنیم، مردم به خوبی می‌توانند آسیب‌ها را کنترل کنند و درصدد رفع آنها برآیند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد اظهارکرد: خوشبختانه برای این پروژه تعامل بسیار خوبی شکل گرفته و امیدواریم مناطق دیگر شهرداری نیز با ابتکار عمل، از ظرفیت‌های مردمی برای تسهیل شرایط و کاهش بروکراسی‌های اداری بهره بگیرند.
    

   تعداد بازدید: 40
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2926    بازدید کنندگان دیروز: 3490    کل بازدید ها : 7,304,036
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد