• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 136
   کد: 189459
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲
   عضو کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر مشهد خبر داد:

   حرکت به سمت شایسته سالاری با طرح «شفاف سازی معاملات و موارد استخدامی شهرداری مشهد»

   عضو کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با اجرای طرح «شفاف سازی معاملات و موارد استخدامی شهرداری مشهد» که امروز به تصویب نمایندگان پارلمان این شهر رسید، شاهد اقدامات خوبی در حوزه شایسته سالاری در مدیریت شهری خواهیم بود.
   حرکت به سمت شایسته سالاری با طرح «شفاف سازی معاملات و موارد استخدامی شهرداری مشهد»

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمد حاجیان شهری در حاشیه هشتادمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به جزئیات این طرح اظهارکرد: تغییر در تمام حوزه ها و ایجاد شهرداری شفاف و شیشه ای از جمله مهم ترین شعارهای انتخاباتی منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد به حساب می آمد و به همین خاطر از زمان تشکیل کمیته شفافیت این مجموعه، طرح ها و لوایح مختلفی در راستای نیل به این هدف به تصویب رسید.

   وی با بیان این که تصویب طرح «شفاف سازی معاملات و موارد استخدامی شهرداری مشهد» نیز در زمره مهم ترین این موارد است، ادامه داد: با این مصوبه بسیاری از شاعبه ها درباره ورود نیروهای وابسته به مدیران شهری و اعضای شورای شهر به پیکره شهرداری از بین می رود و با شفافیت به وجود آمده، روابط استخدامی با مدیریت شهری باید از طریق فراخوان های وزارت کشور صورت پذیرد.

   عضو کمیته شفافیت شورای اسلامی شهر مشهد متذکرشد: این طرح به رفع بخشی از مدیریت تعارض منافعی که معمولا بین شغل افراد و منافع شهرداری و فردی ایجاد می شود، کمک می کند و سعی بر این شده به استناد قوانین بالادستی همچون قانون مبارزه با فساد و همچنین قانون منع مداخله کارکنان دولت و قانون شوراها در این زمینه به صورت جدی پیشگیری های لازم صورت پذیرد.

   وی همچنین با اشاره به رفع ابهاماتی که در حوزه برخی از پیمانکاران به وجود می آید، اضافه کرد: با تایید فرمانداری، این مصوبه در مرحله اجرا قرار می گیرد و شاهد پیشگیری از رانت خواری های احتمالی در این حوزه خواهیم بود. 

   تعداد بازدید: 136
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 905    بازدید کنندگان دیروز: 1822    کل بازدید ها : 6,919,923
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد