• پنج شنبه،05 خرداد 1401
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 120
   کد: 44751
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۳/۰۵/۲۱
   محمد سهیلی، عضو شورای شهر، خبر داد:

   برگزاری دومین نشست تخصصی شهر اسلامی

   نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و امور اداری شورای اسلامی شهر مشهد از برگزاری نشست تخصصی با عنوان بررسی تئوری‌های شهر اسلامی خبر داد.
   برگزاری دومین نشست تخصصی شهر اسلامی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد محمد سهیلی در گفتگو با خبرنگار ما ضمن اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه کارگروه شهر اسلامی ذیل معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری در راستای ارائه شاخصهای شهر اسلامی تشکیل شده، از این رو نشستهایی با همین موضوع پیش‌بینی شده است.
   وی با بیان اینکه سلسله نشستهای شهر اسلامی با حضور نخبگان و کارشناسان این حوزه برگزار می‌شود، تصریح کرد: نخستین جلسه، مربوط به بررسی شاخصها و مولفه‌های شهر اسلامی بود که با ارائه گزارش سرکار خانم دکتر عظیمی همراه بود.
   وی در ادامه به برگزاری نشست دوم با موضوع بررسی تئوری‌های شهر اسلامی با ارائه گزارش دکتر رهنما پژوهشگر این حوزه اشاره کرد و گفت: به دنبال آن هستیم تا در جلسه سوم این سلسله از نشستهای تخصصی نیز مدلهای موجود در زمینه شهر اسلامی را بررسی نماییم.
   سهیلی در ادامه تاکید کرد: ظرف مدت دو ماه شاخصهای شهر اسلامی جهت ارائه در برنامه میان‌مدت شهرداری ارائه خواهد شد.
   محمد سهیلی همچنین به اشتراکهای زیاد میان شاخصهای موجود در حوزه شهر اسلامی و شاخصهای جدید اشاره کرد و گفت: از آنجا که زمان برای ما ارزشمند است به دنبال ارائه صرف پژوهشهای جدید در این حوزه نیستم بلکه تلاش می‌نماییم از طریق بررسی پژوهشهای گذشته به نتایج مطلوب در این خصوص دست پیدا کنیم.
   وی ادامه داد: سه گزینه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، پایتخت معنوی و شهر اسلامی را در این بررسی‌ها در کنار هم قرار داده‌ایم تا برنامه‌ای عملیاتی برای شاخصهای شهر اسلامی در نظر بگیریم.
   شایان ذکر است، دومین نشست تخصصی شهر اسلامی در تاریخ یکشنبه 26 مرداد ماه سال جاری در محل تالار شورای اسلامی شهر مشهد واقع در ساختمان مرکزی شهرداری برگزار خواهد شد.

    

   تعداد بازدید: 120
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 983    بازدید کنندگان دیروز: 2483    کل بازدید ها : 7,720,712
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد