• دوشنبه،25 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 88
   کد: 176005
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس:

   رویکرد جدید آستان قدس نسبت به بازآفرینی تحسین‌برانگیز است/ کارخانه قند آبکوه به مجموعه‌ شهری ویژه تبدیل شود

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس با تاکید بر اینکه کارخانه قند آبکوه باید به یک مجموعه شهری ویژه تبدیل شود، خاطرنشان کرد: تحقق این مهم نیازمند تعامل شهرداری و آستان قدس رضوی و برنامه‌ریزی خاص است که امیدواریم در دستورکار قرار گیرد.
   رویکرد جدید آستان قدس نسبت به بازآفرینی تحسین‌برانگیز است/ کارخانه قند آبکوه به مجموعه‌ شهری ویژه تبدیل شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمدنوروزی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه اخیرا جلسه‌ای با محوریت بازآفرینی محله کوی انصار در شهرک شهید رجایی، کارخانه قند آبکوه و چند محله دیگر با آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهارکرد: با توجه به خط مشی تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری برای آستان قدس رضوی درخصوص کمک به اقشار محروم جامعه و رویکرد مناسب آستان قدس نسبت به این اقشار، جلسه خوبی داشتیم.

   وی افزود: مدیریت شهری و آستان قدس رضوی در کلیات بازآفرینی با یکدیگر توافق دارند و امیدواریم این توافقات هرچه سریعتر اجرایی شده و کار مشترک بازآفرینی آغاز شود.

   نوروزی با اشاره به اینکه آستان قدس رضوی مالک اراضی محلات یاد شده است و موقوفه هستند، گفت: از سوی دیگر، مردم سالیان سال است که این اراضی را در اختیار دارند و در آن ساکن هستند؛ حال دچار معضل شناسنامه‌دار شدن ساختمان‌هایشان هستند و عدم روشن بودن وضعیت مالکیت آنها سبب شده تا شهرداری نتواند اقدام مشخصی انجام دهد.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی برای حل این مشکل، برنامه‌ای تدوین شده در حالیکه تاکنون این مجموعه ورود زیادی در حوزه مسائل بازآفرینی نداشته که این اقدام را به فال نیک میگیریم.

   نوروزی در ادامه صحبت های خود به موضوع اراضی کارخانه قند آبکوه در بافت شهری اشاره کرد و افزود: این مجموعه یک فضای بزرگ شهری است و برنامه‌ریزی خاصی باید صورت گیرد تا این مجموعه به منازل کوچک‌ و معابر نامناسب تبدیل نشود.

   وی با بیان اینکه کارخانه قند آبکوه میتواند به یک مجموعه شهری ویژه تبدیل شود، خاطرنشان کرد: تحقق این مهم نیازمند تعامل آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد و برنامه‌ریزی خاص است که امیدواریم در دستورکار قرار گیرد.

   نوروزی در بخش دیگری از صحبت های خود به ارزیابی عملکرد سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد پرداخت و اظهارکرد: این مجموعه اکنون در دوره سازماندهی و استقرار است که البته همزمان، کارهای اجرایی را هم پیگیری کرده است.

   وی با بیان اینکه عملکرد سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد را به شکل نسبی میتوان خوب ارزیابی کرد، افزود: ولی با توجه به حجم کار و انتظاری که داریم باید خیلی بیشتر تلاش و برنامه ریزی کنند.

   نوروزی تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم همراهی وزارت کشور با شهرداری مشهد برای تصویب اساسنامه سازمان بازآفرینی مصوب شورای شهر و تکیه براساس نامه ناقصی که توسط وزارت کشور تهیه شده، کماکان سازمان بازآفرینی با مشکلاتی روبروست ولی در مجموع، این سازمان بعنوان بخشی از شهرداری کار خود را آغاز کرده و امیدواریم بتواند به رسالت اصلی خود بپردازد و ظرف مدت یک سال، برای تمامی محلات هدف بازآفرینی، تسهیلگران توانمندی را انتخاب تا همفکری، مشورت و مشارکت مردم، کیفیت زندگی، معیشت و ابنیه محلات هدف را ارتقاء بخشند.
    

   تعداد بازدید: 88
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 4614    بازدید کنندگان دیروز: 4779    کل بازدید ها : 4,435,328
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد