• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 60
   کد: 190191
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
   رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد در نشست هم اندیشی جمعی از روسای شوراها و شهرداران کلانشهرهای کشور:

   مدیریت‌ شهری در دولت و مجلس نماینده و سخنگوی مشخصی ندارد

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس گفت: مدیریت‌ شهری در سطح ملی و در دولت کسی را ندارند که به خوبی آنها را درک کند و در مقام دفاع از آنها برآید؛ مسائل شهرداری‌ها باید به خوبی بیان شود تا همه بدانند شهرداری ها چه خدماتی ارائه می کنند و اگر یک هفته خدمات شهرداری ها متوقف شود چه فحایعی رخ خواهد داد و این هزینه های شهر به چه نحوی تامین می شود.
   مدیریت‌ شهری در دولت و مجلس نماینده و سخنگوی مشخصی ندارد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در نشست جمعی از روسای شوراها و شهرداران کلانشهرهای کشور که به میزبانی مشهدمقدس برگزار شد، اظهارکرد: متاسفانه بخش مهمی از تصمیم‌گیرندگان کشور به شهرداری‌ها به عنوان مجموعه‌ای زورگو، قلدر و حرام خوار نگاه می‌کنند چراکه افراد زیادی پرونده هایی در کمیسیون ماده ۱۰۰ داشته و مشمول جریمه شده اند.

   وی افزود: از سوی دیگر، مدیریت‌های شهری در سطح ملی و در دولت کسی را ندارند که به خوبی آنها را درک کند و در مقام دفاع از آنها برآید؛ مسائل شهرداری‌ها باید تبیین شود و به خوبی بیان کنیم تا همه بدانند هزینه‌های شهر به چه نحوی تامین می‌شود.

   نوروزی با بیان اینکه وزارتخانه‌ای به ظاهر تخصصی، مسئول تهیه لایحه درآمدهای پایدار شهرداری‌ها بوده که تهیه آن 36 سال زمان برده و امروز هم به شکلی نقص به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، گفت: در ارتباط با مسائل مدیریت‌های شهری، شهرداری ها متنوع ترین خدمات و گسترده ترین جمعیت(۷۰ درصد جنعیت کشور) و بیشترین حجم خدمات را به شهروندان ارائه می کنند به عنوان مثال خدمات حدود ۸۳ درصد حمل و نقل کشور در شهرها ارائه می شود که مسئولیت ایجاد و توسعه معابر، پارکینگ ها، تجهیزات فیزیکی و... به عهده شهرداری است و فقط حدود ۱۷ درصد از حمل و نقل کشور در خارج از نقاط شهری اتفاق می افتد، نیازمند اقدامی بنیادین و اساسی است.

   رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس خاطرنشان کرد: در شرایطی در قانون درآمد پایدار شهرداری ها شاهد حذف فروش تراکم در لایحه جدید هستیم که هیچ راهکار جایگزینی برای درآمدهای حذف شده تعریف نشده است؛ این اقدام شهرداری ها را با مشکلات و مسائل جدی روبرو می کند.

   وی افزود: در شهرداری مشهد ۱۹ برابر درآمد افزایش یافته در برخی از ردیف ها، از ردیف های دیگر حذف می شود و این موضوع یعنی پس از اجرایی شدن مصوبه، شهرداری مشهد برای اداره شهر دچار کسر بودجه حدود ۴ هزار میلیارد ریال خواهد شد که یا باید از شهروندان بگیرد که بخش زیادی از خانواده ها قادر به پرداخت سهم بیشتر برای هزینه های شهر نیستند و یا دولت باید پرداخت کند که در بودجه دیده نشده است. که عملا این هزینه ها سوبسید بلیت اتوبوس و قطارشهری، هزینه های نظافت و جمع آوری زباله، حمل، بازیافت و یا دفن بهداشتی زباله و نگهداری فضای سبز موجود شهر است.
    

   تعداد بازدید: 60
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 441    بازدید کنندگان دیروز: 535    کل بازدید ها : 5,347,866
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد