• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • بازنگری درجه‌بندی و بهای خدمات توقفگاه‌های ناوگان حمل و نقل باری درون شهری و حومه

   بازنگری درجه‌بندی و بهای خدمات توقفگاه‌های ناوگان حمل و نقل باری درون شهری و حومه

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۸/۰۵/۰۸
   شماره صدور :5/98/8265/ش
   سال تصویب :۱۳۹۸/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: تعرفه بهای خدمات و شاخص‌های درجه‌بندی و امتیازدهی توقفگاه‌های وسایل حمل و نقل بار درون شهری و حومه، به شرح جداول پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس و با رعایت تبصره‌های زیر به تصویب رسید.
   تبصره1- تعرفه بهای خدمات ماشین آلات و جرثقیل‌های ساختمانی کمتر از 10 تن، مطابق تعرفه ناوگان کامیونت و تعرفه بهای خدمات ماشین آلات و جرثقیل‌های ساختمانی بیشتر از 10 تن مطابق تعرفه ناوگان تریلی محاسبه می‌شود.
   تبصره2- تعرفه بهای خدمات توقف‌های بیشتر از 11 ساعت در هر روز، به صورت شبانه روزی محاسبه خواهد شد.
   تبصره3- اعطای اشتراک ماهانه توقفگاه‌های موضوع این مصوبه، با تأیید هیأت مدیره سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه و براساس تعرفه روزانه، تا 15 درصد کمتر از تعرفه توقف شبانه‌روزی امکان‌پذیرمی‌باشد.
   تبصره4- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود، به منظور کاهش پارک حاشیه‌ای ناوگان باری و با هدف ترغیب این ناوگان به مراجعه و توقف در توقفگاه‌های عمومی ناوگان باری، نسبت به دریافت وجه تا 30 درصد کمتر از نرخ بهای خدمات مصوب در توقفگاه‌های جدیدالاحداث (تا یکسال پس از بهره‌برداری) اقدام نماید.
   تبصره5- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، با توجه به امکان استقرار کاربری های انتفاعی( انبار تجهیزات، کارگزاری بیمه، کارواش، تعمیرات و بوفه) و همچنین کسب درآمد از محل آن، نسبت به تهیه بسته‌های مشوق سرمایه گذاری استقرار کاربری‌های مذکور در توقفگاه‌های خود اقدام و گزارش اقدامات خود را ظرف مدت 6 ماه از تاریخ ابلاغ قانونی این مصوبه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
   تبصره6- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می شود، هر ساله برابر با نرخ تورم سالیانه اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و پس از تایید هیات مدیره سازمان حمل و نقل بار درون شهری، نسبت به افزایش نرخ‌های اعلامی این مصوبه حداکثر تا میزان 20 درصد اقدام و افزایش مازاد بر 20 درصد را به تصویب شورای اسلامی شهر برساند.
   تبصره7-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، تا پایان سال جاری، نسبت به تجهیز تمامی توقفگاه‌های خود به نمازخانه، سرویس بهداشتی و سیستم نظارت تصویری اقدام نماید.
 •     بازدید کنندگان امروز : 310    بازدید کنندگان دیروز: 535    کل بازدید ها : 5,347,735
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد