• چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
   
  • طبقه بندی قوانین و مقررات
  • اصلاح مصوبه ارائه تسهیلات برای احداث مجتمع‌های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم

   اصلاح مصوبه ارائه تسهیلات برای احداث مجتمع‌های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۷/۰۵/۲۳
   شماره صدور :5/97/8462/ش
   سال تصویب :۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم

    

   ماده واحده اصلاحی: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به‌منظور تشویق و ترغیب اشخاص حقوقی و حقیقی در احداث مجتمع‌های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم و ایجاد انگیزه برای انتقال مشاغل مزاحم به مجتمع‌های احداثی در اراضی با کاربری منطبق با طرح جامع یا مورد تأیید کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی و معماری یا کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی استان، تسهیلاتی به شرح زیر اعطا نماید.
   بند 2 اصلاحی- حقوق ناشی از عوارض بر افزایش ارزش بهره‌برداری اعیان (موضوع مصوبه شماره 4/95/20819/ش مورخ 1395/11/20) و سهم سرانه‌های مرتبط با سطوح لازم برای تأسیسات، تجهیزات و خدمات عمومی و تفکیک و افراز موضوع بندهای 1 و 2 مصوبه 4/96/4688/ش مورخ 1396/3/29، از عرصه و اعیان (غیر از شوارع) بهره‌برداری‌های خدماتی درونگرا (حداکثر زیربنا تا 8 درصد از سطح اشغال مجاز و شامل مذهبی، سرویس بهداشتی عمومی، درمانی، تجاری مکمل، رستوران، اغذیه، اداری و انتظامی، مشروط به تأمین همه کاربری‌ها) و کارگاهی درونگرای مجتمع‌های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم که به تصویب کمیسیون ماده 5 یا کارگروه امور زیربنایی استان می‌رسد، از املاک تعاونی‌هایی که اعضای آن از اصناف مشمول مشاغل مزاحم هستند، دریافت نمی‌شود.
   تبصره 1- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، معادل حقوق موضوع این بند را، در مورد سایر اشخاص حقیقی و حقوقی سرمایه‌گذار در احداث و ایجاد مجتمع‌های صنفی کارگاهی ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده، که از تعاونی‌های اصناف مشمول مشاغل مزاحم و آلاینده دریافت نمی‌شود، به صورت یک فقره چک رأسی با سررسید آخرین تقسیط موضوع بند 1 مصوبه به همراه تضامین مربوط (وفق مصوبه چگونگی دریافت و تقسیط مطالبات شهرداری به شماره 5/96/19516/ش مورخ 1396/11/16 و یا در صورت تمایل سرمایه گذار، مصالحه عرصه واحدهای کارگاهی به نرخ کارشناسی رسمی روز) از سرمایه‌گذار دریافت و در صورتی که سرمایه‌گذار مذکور، حداقل تسهیلات (دریافت یک سوم بهای واحدها به صورت نقدی بر اساس ارزیابی کارشناسی رسمی دادگستری بر مبنای ارزش عرصه مطابق کاربری اولیه قبل از تغییر و ارزش اعیان بر اساس بهای ساخت زمان انعقاد قرارداد- و باقیمانده طی اقساط مساوی 36 ماهه از متقاضیانی که به تایید سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی می‌رسد) را برای خریداران فراهم نماید، چک یاد شده را به وی مسترد و تضامین مربوط را آزاد نماید.
    

   تبصره 2- حقوق شهرداری برای بهره‌برداری‌های رده 1 و 2 مصوبه شماره /4/95/20819ش مورخ 1395/11/، به استثنای موضوعات مذکور در این بند دریافت خواهد شد.

   تبصره 3- منظور از شوارع، معابر اصلی و فرعی است که در ملک ایجاد می شود، اعم از معابر داخلی ملک (طبق طرح مصوب) یا معابر شهری که از کنار یا میان ملک می گذرد. مالک موظف به واگذاری موارد یادشده و تنظیم سند به نام شهرداری می باشد.
   تبصره 4- شرکت‌های تعاونی ساماندهی صنوف برای استفاده از تسهیلات مصوبه می‌بایست شرایط ماده 2 آیین‌نامه نحوه ایجاد مجتمع‌های صنفی به شماره 120308/ت/39725 ک مورخ 17/07/1387 هیأت محترم وزیران را دارا باشند.
   بند 6 الحاقی- متقاضیان خرید واحدها (افراد دارای مشاغل مزاحم)، صرفا امکان خرید یک واحد از واحدهای دارای تسهیلات این مصوبه را دارا می باشند و شهرداری مشهد مقدس می بایست کنترل لازم را در این خصوص اعمال نماید.
   بند 7 الحاقی- شهرداری مشهد مقدس موظف است، حداکثر ظرف مدت 2 ماه، نسبت به تهیه گزارشی جامع از وضعیت مجتمع‌های ساماندهی مشاغل آلاینده و مزاحم غیرفعال و تدوین برنامه عملیاتی فعال‌سازی مجتمع‌های مزبور با همکاری سرمایه‌گذاران و ارسال آن به شورای اسلامی شهر جهت اخذ تأییدیه کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها اقدام نماید.
   بند 8 الحاقی- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، بار مالی (درآمد هزینه) ارایه تسهیلات این مصوبه را در بودجه‌های سنواتی خود لحاظ نماید.
   بند 9 الحاقی- از تاریخ ابلاغ قانونی این مصوبه، مصوبات شماره 3/3981/ش مورخ 1388/09/04 و 3/90/3544/ش مورخ 1390/08/18 شورای اسلامی شهر لغو می‌شود.

    

 •     بازدید کنندگان امروز : 1254    بازدید کنندگان دیروز: 4284    کل بازدید ها : 4,061,744
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد