• چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
   
  • طبقه بندی قوانین و مقررات
  • مجوز عقد قرارداد با شرکت ثابت کیش درخصوص صدور پروانه برای 12 هکتار از جنگل طرق

   مجوز عقد قرارداد با شرکت ثابت کیش درخصوص صدور پروانه برای 12 هکتار از جنگل طرق

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۷/۰۲/۰۴
   شماره صدور :5/97/1473/ش
   سال تصویب :۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم

   ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت تجارت بین‌الملل ثابت کیش با موضوع صدور پروانه برای 12 هکتار از اراضی پارک جنگلی طرق به ارزش معادل 1.359.315.541.790 (یک هزار و سیصد و پنجاه و نه میلیارد و سیصد و پانزده میلیون و پانصد و چهل و یک هزار و هفتصد و نود) ریال به شرح قرارداد و مستندات پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر با رعایت تبصره‌‍‌ها و الحاقات قرارداد به شرح زیر اقدام نماید.

   تبصره 1- پرداخت مبلغ مندرج در ماده واحده به ‌صورت اقساطی و وفق مفاد قرارداد پیوست، بلامانع می‌باشد.
   تبصره 2- شهرداری مشهد مقدس می‌تواند در صورتی که طرف دوم قرارداد، بابت اجرای پروژه‌های دیگر، مطالباتی از شهرداری داشته باشد با در نظر گرفتن هم زمانی این دو، نسبت به تهاتر مطالبات مزبور با اقساط و چک‌های موضوع تبصره ماده 6 قرارداد پیوست (در صورتی که تأدیه نشده باشد)، پس از تایید مطالبات توسط مدیریت‌های مربوط در شهرداری، اقدام نماید.
   تبصره 3- شهرداری مشهد مقدس و شرکت تجارت بین‌الملل ثابت کیش متعهد می‌شوند طی مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ قرارداد، نسبت به تنظیم دو قرارداد دیگر با موضوع احداث و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه برای تصفیه فاضلاب جاری شهرک طرق و نیز انجام و اجرای پروژه باز پیرایی، تجهیز، احداث و راه اندازی و بهره‌برداری در مساحت 88 هکتار باقیمانده از پارک جنگلی طرق که قبلا طی قرارداد شماره 205917/21مورخ 19/11/1394(موضوع مصوبه شماره 6602/94/4/ش مورخ 19/5/1394) میان شهرداری و طرف دوم توافق گردیده بود، در قالب قرارداد B.O.T (ساخت، بهره‌برداری و انتقال) اقدام نماید. قراردادهای یاد شده و پیوست‌های آن می‌بایست در کمیسیون مشترک اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکتها و کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس مطرح و به تصویب این شورا برسد.
   تبصره4- این مصوبه، جایگزین مصوبه شماره 6602/94/4/ش مورخ 19/5/1394شورای اسلامی شهر (موضوع قرارداد سرمایه‌گذاری مجتمع تفریحی و گردشگری پارک جنگلی طرق) می‌شود.
   تبصره5- شهرداری مشهد مقدس موظف است، با عنایت به مصوبه شماره 88606/12 مورخ 26/10/1396 کمیسیون ماده 5، حداقل متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه 12هکتاری(هتل) و دریافت حقوق خود، پروژه تصفیه خانه سیدی و پروژه باز پیرائی پارک 88 هکتاری را نیز حداقل متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه 12هکتاری، عملیاتی نموده و گزارش روند پیشرفت هر دو پروژه و تناسب آن‌ را به صورت سالیانه به شورای اسلامی شهر مشهد ارائه نماید.
    

   تبصره الحاقی به ماده 3 قرارداد: شرکت ثابت کیش تا قبل از تصفیه حساب کامل قرارداد، از هرگونه نقل و انتقال موضوع قرارداد ممنوع بوده و هرگونه نقل و انتقال بدون موافقت شهرداری کأن لم یکن تلقی می‌شود.

   تبصره1 الحاقی به ماده 4 قرارداد: صدورگواهی عدم خلاف و هرگونه گواهی دیگر منوط به تصفیه حساب بدهی تا زمان صدور گواهی مزبور و با رعایت سایر ضوابط و مقررات می‌باشد.
   تبصره 2 الحاقی به ماده 4 قرارداد: صدور گواهی پایان کار از طرف شهرداری با رعایت کلیه ضوابط قانونی، موکول به تصفیه حساب نهایی و پرداخت تمامی بدهی‌های شرکت و اجرای تمام موارد مندرج در مصوبه شماره 88606/12 مورخ 26/10/1396 کمیسیون ماده 5 درخصوص این پروژه می‌باشد.
   تبصره الحاقی به ماده 5 قرارداد: باتوجه به محاسبات درآمدی و آنالیز اقتصادی پروژه، تمام ارقام ریالی در قالب صلح، مورد تأیید طرفین قرار گرفته و حق اعتراض را از خود سلب می‌نمایند.
   تبصره الحاقی به ماده 6 قرارداد: درصورت عدم پرداخت هر یک از چک‌های مرحله‌ای مرتبط با اقساط ثمن معامله(موضوع ماده 6 قرارداد حاضر) شهرداری می‌تواند راساً و بدون هرگونه اقدام قضائی، مانع عملیات اجرایی پروژه گردد. بدیهی است عملیات اجرایی پروژه تا زمان پرداخت اقساط معوقه و خسارت‌های ناشی از آن متوقف باقی می‌ماند. پیش‌بینی این امر مانع سایر اقدامات حقوقی شهرداری و مطالبه اقساط بعدی در راستای احقاق حقوق قانونی خود نمی‌باشد.
    

    

 •     بازدید کنندگان امروز : 1277    بازدید کنندگان دیروز: 4284    کل بازدید ها : 4,061,767
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد