• چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
   
  • طبقه بندی قوانین و مقررات
  • اصلاح مصوبه بهای خدمات پاکسازی و امحاء پوسترها و نوشته‌های تبلیغاتی

   اصلاح مصوبه بهای خدمات پاکسازی و امحاء پوسترها و نوشته‌های تبلیغاتی

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۷/۰۱/۲۸
   شماره صدور :5/97/942/ش
   سال تصویب :۱۳۹۷/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، مستفاد از مفاد بند 27 ماده  55 و ماده 92 قانون شهرداری‌ و اختیارات واصله از بندهای 25 و 26 ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، بهای خدمات پاکسازی و امحاء پوسترها و نوشته‌های تبلیغاتی را از اشخاص حقیقی یا حقوقی سفارش دهنده (صاحب تبلیغات) یا موزع و مجری تبلیغات، که نسبت به نصب و الصاق برچسب‌ها، پوسترها و تراکت‌های تبلیغاتی و یا نصب و ترسیم نوشتار و سایر موارد اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی به صورت غیر مجاز و بر خلاف ضوابط و مقررات موضوعه (مصوبه شماره 6387/94/4/ش مورخ 14/5/1394 درخصوص ضوابط و مقررات تبلیغات شهری)، بر روی جداره‌ها و عناصر شهری اقدام می‌نمایند، به شرح زیر دریافت و به حساب درآمدهای عمومی شهرداری واریز نمایند.
   1-هزینه پاکسازی یک متر مربع پوستر و تراکت و نظایر آن:
   الف- الصاق با استفاده از چسب نواری یا سایر موارد مشابه: 54.000 ریال
   ب- الصاق با استفاده از چسب مایع یا سایر موارد چسبنده: 125.000 ریال
   ج- توزیع در معابر: 6.000 ریال؛ در این مورد حداقل تعداد تخلف، 500 عدد در نظر گرفته شده و بهای خدمات بر اساس این رقم محاسبه می‌شود.
   2- هزینه پاکسازی یک متر مربع دیوار نوشته و نظایرآن:
   الف- به صورت مکانیزه و به وسیله سند پلاست: 600.000 ریال
   ب- به صورت سنتی و با استفاده از رنگ: 100.000 ریال
   ج - به صورت سنتی و با استفاده از آهک یا سایر پوشش‌ها: 67.000 ریال
   3- هزینه جمع‌آوری یک متر مربع پرده نوشته و بنر و نظایر آن:
   الف- تا ارتفاع 2 متر (پاکسازی و امحاء به صورت دستی): 25.000 ریال
   ب- ارتفاع بیشتراز 2 متر (پاکسازی و امحاء به صورت مکانیزه و با استفاده از خودرو بالابر): 100.000 ریال
   تبصره1- کسر مقدار کمتر از متر مربع، یک متر محاسبه می‌شود.
   تبصره2- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، بهای خدمات مزبور را هر ساله به میزان تورم اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، حداکثر تا سقف 20 درصد اضافه نماید. افزایش بهای خدمات بیش از 20 درصد، منوط به اخذ مصوبه شورای اسلامی شهر می‌باشد.
    تبصره3- شهرداری مشهد مقدس می‌تواند،حداکثر تا 30% هزینه جمع‌آوری را، در صورت همکاری متخلفان در رفع آثار تبلیغات غیر مجاز، به آنان تخفیف دهد.

   تبصره4- در صورت تکرار تخلف، بهای خدمات مندرج در بندهای 1 ، 2 و 3، در نوبت دوم با 30%، در نوبت سوم با 50% و از نوبت چهارم به بعد با 100% افزایش دریافت می‌ شود.

   تبصره5- پرده نوشته‌ها و بنرهای آویزی در سطح معابر، که دارای مجوز از شهرداری می‌باشند، در صورت عدم رعایت ضوابط مندرج در مجوز، که منجر به جمع‌آوری موارد توسط شهرداری شود مشمول بهای خدمات این مصوبه می‌باشند.
   تبصره6- با استناد به بند 6-1-3 مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری با عنوان ضوابط و مقررات ارتقای کیفی سیما و منظر شهری مصوب 1387، کلیه فعالان حوزه تبلیغات محیطی اعم از ادارات و موسسات دولتی، خصوصی، عمومی، غیر دولتی، اشخاص حقوقی و حقیقی یا موزع و مجری تبلیغات غیر مجاز به منظور استفاده از ظرفیت نصب پرده نوشته و بنر بر روی سازه‌های ستونی می‌بایست نسبت به دریافت مجوز لازم از شهرداری (مدیریت خدمات شهری) اقدام  و شهرداری مشهد مقدس می‌تواند بهای خدمات صدور مجوز را وفق مصوبه شماره 6387/94/4/ش مورخ 14/05/1394 محاسبه و دریافت نماید.
   تبصره7- اجرایی‌شدن این مصوبه، منوط به اطلاع‌رسانی لازم به شهروندان درخصوص مفاد موضوع این مصوبه و حقوق ذی‌نفعان ذی‌ربط، حداکثر ظرف مدت 2 ماه بوده و شهرداری مشهد مقدس مکلف است هماهنگی لازم را در این خصوص با کلیه حوزه‌های مرتبط اعم از رسانه‌های جمعی، جذب همکاری و مشارکت شورایاری‌ها و معتمدین محلات، همچنین استفاده از فضای تبلیغات محیطی شهری و سایر موارد ممکن به عمل آورده و گزارش اقدامات خود را در مهلت زمانی مقرر به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.
   تبصره8- از زمان ابلاغ این مصوبه، کلیه مصوبات قبلی مغایر در این خصوص، لغو می‌شوند.
    
    

    

    

 •     بازدید کنندگان امروز : 1447    بازدید کنندگان دیروز: 4284    کل بازدید ها : 4,061,937
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد