• چهارشنبه،03 بهمن 1397
 • ورود
   
  • طبقه بندی قوانین و مقررات
  • بودجه سال 1397 سازمان اتوبوس‎رانی

   بودجه سال 1397 سازمان اتوبوس‎رانی

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۶/۱۲/۲۲
   شماره صدور :5/96/22289/ش
   سال تصویب :۱۳۹۶/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: بودجه سال 1397 سازمان اتوبوس‌رانی، که از حیث منابع به مبلغ 1.873.731.491.000 (یک هزار و هشتصد و هفتاد و سه میلیارد و هفتصد و سی و یک میلیون و چهارصد و نود و یک هزار) ریال و از حیث مصارف به مبلغ 1.873.731.491.000 (یک هزار و هشتصد و هفتاد و سه میلیارد و هفتصد و سی و یک میلیون و چهارصد و نود و یک هزار) ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه سال گذشته، 26 درصد کاهش داشته است) می‌باشد، با رعایت تبصره‌های زیر و به شرح آلبوم پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصویب شد.
    
   الف) تبصره‌های عمومی:
   تبصره1-شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) موظف است، تکالیف و ضوابط بخشنامه بودجه سال 1397 شهرداری‌های کشور را رعایت نماید.
   تبصره2-وجود اعتبار به خودی خود ایجاد حق نمی‌نماید، بنابراین پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) بیش از سقف مصوبات شورای حقوق و دستمزد و همچنین پرداخت وام به کارکنان، تعاونی‌های مسکن و صندوق‌های قرض‌الحسنه کارکنان از محل بودجه ممنوع است.
   تبصره3- شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به وصول مطالبات سازمان‌ها، شرکتها و مؤسسات وابسته به خود از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و در صورت عدم امکان وصول، موضوع را تعیین تکلیف و گزارش اقدامات انجام شده را هر شش ماه به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.
   تبصره4- شهرداری مشهد مقدس (سازمان ها، شرکت ها و موسسات وابسته) موظف است، آیین نامه معاملات شهرداری تهران تسری یافته به سایر کلان شهرها را در کلیه معاملات خود (مناقصه، مزایده، حراج و ترک تشریفات) رعایت نماید.
   تبصره5-شهرداری مشهد مقدس موظف است، تمهیدات لازم برای عدم افزایش زیان سنواتی و افزایش سرمایه‌ سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات وابسته به خود را به گونه ای فراهم نماید، که مشمول ماده 141 اصلاحی قانون تجارت نشوند.
   تبصره6-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، بهای تمام‌شده کالا و خدمات مربوطه در سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته را براساس تغییر الگو، اصلاح فرآیندها و مدل‌های نوین بهایابی کالا و خدمات محاسبه و در اصلاح بودجه سال 1397 خود منعکس نماید.
   تبصره7-ثبت هزینه‌ها در ردیف‌های اعتباری غیر مرتبط (ثبت هزینه‌های مصرفی به عنوان دارایی) ممنوع است و شهرداری مشهد مقدس موظف است، نسبت به رعایت دستورالعمل‌ها و استانداردهای مربوط اقدام نماید.
    تبصره8-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، میزان استفاده از موجودی انبار در هر سال را، به عنوان هزینه مرتبط در بخش مصارف و مازاد درآمد بر هزینه در بخش منابع، در بودجه سالانه یا اصلاح بودجه خود پیش‌بینی نماید.
   تبصره9-شهرداری مشهد مقدس (سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته) مکلف است، برنامه، تقویم آموزشی و عناوین طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی خود را، حداکثر تا پایان فروردین ماه 1397، برای اخذ تاییدیه لازم از کمیسیون تخصصی مرتبط، به شورای اسلامی شهر ارسال نماید.
   تبصره10-با عنایت به اینکه بودجه پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته شهرداری قبل از تصویب بودجه شهرداری تنظیم گردیده است، لذا در صورت مغایرت بین آلبوم پیشنهادی سازمان‌ها، شرکت ها، موسسات وابسته با بودجه تملک دارایی های سرمایه ای شهرداری، ملاک عمل، بودجه مصوب سال 1397 شهرداری مشهد می‌باشد.
   ب) تبصره‌های‌ اختصاصی:
   تبصره1- شهرداری مشهد مقدس (سازمان اتوبوس‌رانی) مکلف است، گزارش بهای خدمات سازمان اتوبوس‌رانی به حومه شهر مشهد را حداکثر ظرف مدت دو ماه تهیه و نسبت به تامین اعتبار هزینه‌های مزبور، از طریق مراجع ذیربط اقدام و نتیجه را به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.
   تبصره2- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، نسبت به جایگزینی اتوبوس‌های آن دسته از خطوط، که میزان تراکنش روزانه آن‌ها کمتر از 350 تراکنش می‌باشد، با سرویس مینی‌بوس و واگذاری آن به بخش خصوصی اقدام نماید.
   تبصره3- بهای خدمات (بلیت) اتوبوس‌رانی در بخش سازمانی و خصوصی شهر مشهد 1000 ریال افزایش و بهای خدمات مزبور برای خطوط و اتوبوس‌های حومه شهر، وفق جدول پیوست آلبوم بودجه افزایش می‌یابد.
   تبصره4- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، با عنایت به کاهش 30 میلیارد ریالی ردیف پوشش هزینه‌های جاری (یارانه شهرداری) در سازمان اتوبوس‌رانی، نسبت به اعمال کاهش در ردیف‌های اعتباری بودجه سازمان اقدام و آلبوم بودجه مربوط را پس از اعمال اصلاحات، ممهور به مهر شورای اسلامی شهر نماید.
   تبصره5- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، به منظور بازخرید 220 نفر از پرسنل سازمان اتوبوس‌رانی و واگذاری 110 دستگاه اتوبوس به بخش خصوصی و با توجه به عملکرد سازمان مزبور در دوره‌های سه ماهه، نسبت به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان اقدام و گزارش آن را به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.
   تبصره6- شهرداری مشهد مقدس مکلف است، مطالعات سازوکار اجرایی پرداخت بهای خدمات اتوبوسرانی مبتنی بر مسافت طی شده را، حداکثر ظرف مدت سه ماه انجام داده و به شورای اسلامی شهر ارایه نماید.
    
    
    
    

    

 •     بازدید کنندگان امروز : 1256    بازدید کنندگان دیروز: 4284    کل بازدید ها : 4,061,746
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد