•  
   • طبقه بندی قوانین و مقررات
   • اطلاع‌رسانی به شهروندان قبل از خرید املاک دارای تخلف

    اطلاع‌رسانی به شهروندان قبل از خرید املاک دارای تخلف

    شماره جلسه :182
    تاریخ صدور :۱۳۹۶/۰۴/۲۷
    شماره صدور :4/96/6515/ش
    سال تصویب :۱۳۹۶/۰۱/۰۱
    دوره تصویب :دوره چهارم

    ماده واحده: شهرداری مشهد مقدس مکلف است در راستای ارتقاء فرهنگ شهروندی و اطلاع‌رسانی به شهروندان در خصوص تخلفات ساختمانی، نسبت به اجرای بندهای زیراقدام نماید.

    الف) تبیین موضوع تخلفات ساختمانی و ضوابط عمومی ساخت و ساز و دریافت عوارض از طریق:
    1- تهیه کلیپ‌های موضوعی و انیمیشن متناسب با نوع تخلف ساختمانی و پخش آن از طریق صدا و سیما.
    2- تهیه فیلم‌های داستانی با موضوعات مرتبط و در راستای آموزش شهروندان درخصوص مشکلات حقوقی و فنی املاک دارای تخلف و پخش آن در فرهنگ‌سراهای شهر مشهد.
    3- نصب بنر، تراکت، اطلاع رسانی از طریق پیامک، اعلام در شبکه‌های اجتماعی و اعلام بر روی اتوبوس‌های شهری (خصوصاً‌ در مناطق حاشیه شهر).
    4- استفاده از ظرفیت شورای اجتماعی محلات و امامان جماعت مساجد برای آگاهی رساندن به شهروندان ( احادیث و روایات مرتبط با حفظ حقوق همسایه و سایر موارد مشابه) و تبعات تخلفات ساختمانی.
    تبصره- شهرداری مشهد مقدس مکلف است محتوا و متون اطلاع‌رسانی و اولویت‌بندی آن را ظرف مدت 15روز از تاریخ ابلاغ این مصوبه به اطلاع شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برساند.
    ب) اطلاع‌‌رسانی به شهروندان و خریداران احتمالی املاک دارای تخلفات ساختمانی که منجر به صدور رای کمیسیون ماده صد مبنی بر کاهش واحد، قلع مستحدثات احداثی و یا تامین پارکینگ می‌شود از طریق:
    1- ایجاد زیرشاخه اعلام وضعیت ملک (رأی کمیسیون ماده صد، گواهی عدم خلاف و پایانکار) از طریق کد نوسازی در قسمت خدمات عمومی سامانه خدمات اینترنتی سیستم یکپارچه شهرسازی.
    2- ایجاد امکان پاسخگویی از طریق دفاتر پیشخوان شهرسازی و کارشناسان شهرسازی در شهرداری‌های مناطق.
    تبصره- شهرداری مشهد مقدس مکلف است گزارش اقدامات انجام شده پیرامون بندهای این مصوبه را در فواصل زمانی شش ماهه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
کلیه حقوق این پایگاه، متعلق به شورای اسلامی شهر مشهد مقدس است.
پشتیبانی فنی : سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد