• شنبه،31 اردیبهشت 1401
 • ورود
   
  • طبقه بندی قوانین و مقررات
  • تکمیل ساخت، تجهیز، نگهداری، مدیریت اجرا و بهره‌برداری از گذر فرهنگی گلستان

   تکمیل ساخت، تجهیز، نگهداری، مدیریت اجرا و بهره‌برداری از گذر فرهنگی گلستان

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۴۰۰/۰۴/۲۰
   شماره صدور :5/1400/5768/ش
   سال تصویب :۱۴۰۰/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، مطابق قرارداد پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) نسبت به انعقاد قرارداد جهت تکمیل ساخت، تجهیز، نگهداری، مدیریت اجرا و بهره‌برداری از گذر فرهنگی گلستان شامل کلیه فضاهای باز و سرپوشیده حدفاصل خیابان‌های دانشگاه و شهید اسدالله‌زاده شامل سوله و غرفه‌های موجود و فضاهای محیطی (به جز فضای مسقف در اختیار مجموعه کافه کتاب آفتاب)، با مؤسسه غیر تجاری شهر کتاب به مدت 15 سال (6 ماه فاز مطالعات و طراحی، تکمیل ساخت و تجهیز و 14سال و 6 ماه فاز بهره برداری) با مبلغ سرمایه‌گذاری ثابت 65،894،000،000 ریال اقدام نماید.
   تبصره1- منافع مالی شهرداری از محل این قرارداد، در قالب دریافت اجاره سالیانه به مبلغ 3،600،000،000 ریال برای سال اول بهره‌برداری می‌باشد. این مبلغ برای سالهای بعد، سالیانه با 15% افزایش نسبت به سال قبل لحاظ می‌گردد.
   تبصره2- وظیفه تجهیز کامل غرفه‌ها در بخش اول گذر فرهنگی گلستان (حدفاصل خیابان دانشگاه تا پست برق) و تکمیل و بهسازی و تجهیز بخش دوم گذر فرهنگی گلستان (حدفاصل پست برق تا خیابان اسدالله زاده) بر عهده سرمایه‌گذار است.
   تبصره3- سرمایه‌گذار مکلف است، بخش اول گذر فرهنگی گلستان را حداکثر تا 10 مردادماه 1400 به بهره‌برداری برساند.
   تبصره4- بهره‌برداری از کلیه فضاها صرفاً با کاربری غالب فرهنگی اعم از عرضه کتاب و محصولات هنری و صنایع دستی، رویدادهای فرهنگی و استارتاپی و فضاهای جنبی پشتیبانی و پذیرایی و موارد مشابه مجاز است.
   تبصره5- سرمایه‌گذار می‌بایست، در طول هر دوره یک ساله از قرارداد حاضر نسبت به برگزاری رویدادهایی با اولویت موضوعات مرتبط با حقوق شهرنشینی، کتاب و کتابخوانی، نقد کتاب و فیلم، تبادل کتاب و محصولات فرهنگی، ارتقای تعاملات اجتماعی و مشارکت شهروندی، مهارت‌های گفتگو، سازگاری با دنیای جدید و تکنولوژی‌های مدرن  و سایر موارد مرتبط اقدام و گزارش رویدادهای برگزار شده را به طرق مقتضی به اطلاع دستگاه نظارت برساند.
   تبصره6- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، با توجه به فعالیت و سوابق چندین ساله کافه کتاب آفتاب در گذر گلستان کتاب، در صورت درخواست این کافه کتاب جهت تمدید اجاره مکان فعلی، حداکثر تا اتمام زمان قرارداد سرمایه‌گذاری موضوع این مصوبه، نسبت به تمدید قرارداد اجاره با قیمت کارشناسی و افزایش 15% نسبت به سال قبل با کافه کتاب آفتاب، اقدام نماید. با قید اینکه هرگونه فعالیت در مشاعات تابع ضوابط بهره‌برداری کل گذر فرهنگی گلستان خواهد بود.
    
 •     بازدید کنندگان امروز : 1405    بازدید کنندگان دیروز: 11743    کل بازدید ها : 7,673,923
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد