• دوشنبه،23 فروردین 1400
 • ورود
   
  • طبقه بندی قوانین و مقررات
  • واگذاری حق انتفاع یک قطعه زمین به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

   واگذاری حق انتفاع یک قطعه زمین به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۹/۱۲/۲۰
   شماره صدور :5/99/21896/ش
   سال تصویب :۱۳۹۹/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود، مستند به بند 6 ماده 55 قانون شهرداری و مصوبه اصلاحی خیرین شهر یار به شماره  5/99/12248/ش مورخ 99/07/29، به منظور ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ویژه خواهران (مرکز اجتماعی حرفه آموزی) توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی با مشارکت خیّر شهر یار (شرکت فرش مشهد به مدیر عاملی آقای رضا حمیدی)، نسبت به واگذاری حق انتفاع یک قطعه زمین (با حفظ مالکیت شهرداری) واقع در محدوده هدف بازآفرینی شهری در شهرک شهید رجایی به مساحت تقریبی 5.300 مترمربع با کاربری مسکونی مطابق نقشه پیوست (مهر شده توسط شورای اسلامی شهر) و پروانه ساختمانی رایگان (در حد ضابطه)، به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی مطابق تفاهم‌نامه پیوست و با رعایت بندهای زیر اقدام نماید.
   1- اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی می‌بایست، حداکثر ظرف مدت 3 ماه از زمان تحویل زمین، نسبت به ارائه نقشه‌های اجرایی طرح به شهرداری و حداکثر ظرف مدت 2 سال از تاریخ ارائه نقشه‌ها، نسبت به دریافت پروانه، ساخت و اتمام پروژه و بهره‌‌برداری از آن اقدام نماید.
   2-مرکز موضوع این مصوبه در دو بلوک 2000 متر مربعی (جمعاً 4000 متر مربع) احداث خواهد شد. درصورتی که فاز اول ظرف مدت یک سال از تاریخ تحویل زمین به اتمام نرسد یا فاز دوم ظرف همین مدت شروع نشده باشد، در اجرای تبصره 4 بند 4 مصوبه اصلاحی خیرین شهر یار (شماره 5/99/12248/ش مورخ 99/07/29)، موضوع جهت تعیین تکلیف عرصه بلوک دوم، به ستاد خیرین شهر یار ارجاع می گردد.
   3-بهره برداری از زمین و ساختمان احداثی، صرفاً به عنوان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ویژه خواهران به منظور مهارت آموزی، حرفه آموزی و توانمند سازی اجتماعی و اقتصادی ساکنین محلی (به صورت رایگان) بوده و تغییر نوع بهره برداری یا واگذاری زمین و ساختمان مذکور به غیر ممنوع می‌باشد.
   4-مدت حق انتفاع موضوع این مصوبه حداکثر 99 سال می‌باشد و در صورت تخریب بنا نیز، حق انتفاع زایل می‌گردد.
   5- شهرداری مشهد مقدس مجاز است، پس از شروع بهره برداری، نسبت به معرفی آموزش پذیران تا سقف 20 درصد از ظرفیت مرکز موضوع این مصوبه اقدام نماید.
   6-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، نسبت به اخذ مصوبه کمیسیون ماده 5 در خصوص تغییر کاربری زمین از مسکونی به آموزشی ظرف مدت 6 ماه اقدام نماید.
   7-شهرداری مشهد مقدس مکلف است، در متن قرارداد واگذاری حق انتفاع (که به منظور انطباق با مصوبات شورای اسلامی شهر به کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادها ارسال می گردد) شرط نماید که در صورت نقض هر یک از تعهدات موضوع این مصوبه، زمین واگذار شده با رعایت تبصره 4 بند 4 مصوبه اصلاحی خیرین شهر یار (شماره 5/99/12248/ش مورخ 99/07/29)، مسترد شده و هیچ ادعا و مطالبه‌ای پذیرفته نخواهد شد و در صورت وجود اعیانی، با تصویب شورای اسلامی شهر نسبت به آن تصمیم گیری می شود.
 •     بازدید کنندگان امروز : 1364    بازدید کنندگان دیروز: 2072    کل بازدید ها : 6,432,835
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد