• طبقه بندی قوانین و مقررات
  • تعیین تعرفه بهای خدمات استفاده از دوچرخه و اسکوتر اشتراکی

   تعیین تعرفه بهای خدمات استفاده از دوچرخه و اسکوتر اشتراکی

   شماره جلسه :
   تاریخ صدور :۱۳۹۹/۰۶/۰۴
   شماره صدور :5/99/8420/ش
   سال تصویب :۱۳۹۹/۰۱/۰۱
   دوره تصویب :دوره پنجم
   ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس(شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی) اجازه داده میشود، در راستای کاهش آلودگی هوا و تحقق حمل و نقل پاک، ضمن توسعه و گسترش سامانه دوچرخه و اسکوتر اشتراکی و تشویق و ترغیب شهروندان به استفاده حداکثری از آن، نسبت به دریافت بهای خدمات ارائه شده به متقاضیان، مطابق جدول و تبصره‌های زیر اقدام نماید.
   موضوع
   دوچرخه
   دوچرخه برقی
   اسکوتر
   تعرفه به ازای هر سفر (معادل نیم ساعت) به ریال
   10,000
   30,000
   40,000
   حداقل میزان شارژ برای باز کردن قفل (ریال)
   10,000
   30,000
   40,000
    
   تبصره1- سفر اول صرفاً در روز ثبت ‌نام به میزان نیم ساعت رایگان می‌باشد و به ازای هر 4 سفر غیر رایگان، یک سفر (نیم ساعت) رایگان برای شهروند در نظر گرفته می‌شود.
   تبصره2- استفاده شهروندان از امکانات ایستگاه جهت قفل دوچرخه شخصی رایگان می‌باشد.
   تبصره3- شهرداری مشهد مقدس مکلف است نسبت به تعیین و اعلام عمومی روش‌های ثبت‌نام و درگاه‌های اینترنتی دریافت وجه (با اولویت اپلیکیشن شهرمن) اقدام نماید.
   تبصره4- مبلغ ودیعه 300.000 ریال و حق بیمه (سالانه) 200.000 ریال برای هر نفر تعیین می‌شود که متقاضی می‌بایست در زمان ثبت‌نام اینترنتی، آن را پرداخت نماید.
   تبصره5- مبالغ مندرج در این مصوبه، برای هرسال، متناسب با نرخ اعلامی مراجع رسمی، افزایش و جهت تصویب شورای اسلامی شهر، در لوایح بودجه سنواتی شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی منعکس خواهد شد.
   تبصره6- شهرداری مشهد مقدس (شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی) مکلف است، برنامه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی اثرات مثبت استفاده از دوچرخه را تهیه و گزارش اجرا و میزان استقبال شهروندان را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
    
   تبصره7- به شهرداری مشهد مقدس (شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی) اجازه داده می‌شود، نسبت به تهیه مکانیزم اجرایی مناسب جهت توسعه حمل و نقل پاک مبتنی بر دوچرخه به منظور کاهش بار ترافیکی و تهیه سیاست‌های تشویقی برای استفاده دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و سایر گروه‌های هدف از سیستم دوچرخه، اقدام و آثار آن را در لایحه اصلاح بودجه شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی لحاظ نماید.
   تبصره8 شهرداری مشهد مقدس (شرکت توسعه ارتباطات ترافیکی) مکلف است، گزارش اجرای این مصوبه را هر شش ماه یک‌بار به شورای اسلامی شهر ارائه نماید.
 •     بازدید کنندگان امروز : 4604    بازدید کنندگان دیروز: 5332    کل بازدید ها : 5,926,535
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد