• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 187879
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس در بازدید از دفتر تسهیلگری محله اما‌م‌هادی(ع) مطرح کرد:

   بازآفرینی محلات فرسوده و ناکارآمد شهری، گامی تاثیرگذار در جهت تحقق عدالت اجتماعی

   نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه تفکیکی بین فعالیت‌های اجتماعی و شهرسازی در فرآیندهای بازآفرینی وجود ندارد، گفت: بازسازی و نوسازی محلات هدف این طرح، یکی از تاثیرگذارترین اقدامات در جهت تحقق عدالت اجتماعی است.
   بازآفرینی محلات فرسوده و ناکارآمد شهری، گامی تاثیرگذار در جهت تحقق عدالت اجتماعی

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، سید مسعود ریاضی، نایب رئیس کمیته نظارتی شماره دو شورای شهر مشهد در حاشیه بازدید از دفتر تسهیلگری محله ‌امام‌هادی(ع) در منطقه 10 شهرداری، اظهارکرد: درحال حاضر 17 دفتر تسهیل‌گری در محلات هدف بازآفرینی شهر مشهد فعالیت خود را آغاز کرده‌اند؛ این دفاتر دریچه خوبی هستند که ارتباط مدیریت شهری و مردم را به نحو بهتری برقرار می‌کنند.

   وی با بیان اینکه مشارکت و اخذ نظرات مردم در فرآیندهای بازآفرینی و بازسازی محلات امری بسیار حائز اهمیت و ارزنده است، گفت: خوشبختانه در منطقه 10 تسهیلگران جوانی مشغول به کار شده‌اند و ارتباط و تعامل خوبی با ساکنان برقرار شده است؛ با وجود زمان اندکی که از فعالیت دفتر تسهیلگری محله امام‌هادی(ع) می‌گذرد، ظرفیت‌های این محدوده به خوبی شناسایی شده و پیشنهادتی نیز مطرح کرده‌اند که استمرار این طرح برکات زیادی برای شهر خواهد داشت.

   نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد در ادامه صحبت‌های خود از تاثیر مستقیم جوزه‌های اجتماعی و شهرسازی بر فرآیندهای بازسازی و نوسازی محلات هدف بازآفرینی سخن گفت و افزود: فعالیت‌های شهرسازی و اجتماعی جدای از هم نیستند.

   ریاضی خاطرنشان کرد: وقتی شهری ایمن روان و زیبا، بامنظر مناسب داشته باشیم، خیلی از تبعات اجتماعی نیز کاهش می‌یابد و وقتی امکانات در محله ای توزیع مناسب پیدا کند، آسیب های اجتماعی کاهش و شهر پیکر یکپارچه تری پیدا می‌کند و منابع بین همه افراد توسعه می‌یابد.

   وی در پایان گفت: بازسازی و نوسازی محلات هدف بازآفرینی، یکی از تاثیرگذارترین اقدامات در جهت تحقق عدالت اجتماعی است.
    

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7271    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,037,013
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد