• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۴
   تعداد بازدید: 48
   کد: 187656
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
   نایب ­رئیس شورای اسلامی شهر در بازدید از نخستین سمپوزیوم مجسمه­سازی شهر مشهد:

   هنر؛ دریچه انتقال مفاهیم بزرگ و الگوسازی برای نسل جوان است

   نایب­ رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بر توسعه چنین برنامه‌­های هنری با هدف انتقال مفاهیم معنوی و پیام­‌های اجتماعی و همچنین روشنگری مسیر حرکت برای نسل جوان تاکید کرد.
   هنر؛ دریچه انتقال مفاهیم بزرگ و الگوسازی برای نسل جوان است

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، حمیدرضا موحدی زاده صبح امروز با حضور در سمپوزیوم مجسمه سازی شهدا و مفاخر شهر مشهد، با بیان اینکه هنر مهم‌ترین دریچه انتقال مفاهیم بزرگ و ابزاری ارزنده برای الگوسازی و هدایت نسل جوان است گفت: یک مجسمه می تواند دنیایی از مفهوم را منتقل کند لذا این سمپوزیوم کار بسیار بزرگ و ماندگار و اثر بخشی است. شهر ما نیازی بیش از این به چنین کارهایی دارد، اینکه بتوانیم در قالب مجسمه مفاخر شهر را به مردم معرفی کرده و امکان پیوند نسل جوان را با گذشته خود با هدف ساختن آینده مهیا کنیم باید مهم ترین رسالت چنین برنامه ‌هایی باشد.

   وی اضافه کرد: از فواید چنین برنامه ‌های هنری آن است که جوانان متوجه شوند این شهر پیش از این و تا امروز مهد چه بزرگانی در عرصه ‌های گوناگون هنر و فرهنگ و ورزش و عرصه دفاع از کشور بوده است. این اقدامات می تواند به نوعی الگوسازی برای جامعه باشد تا راه جوانان در هنر و فرهنگ و ورزش و سایر فعالیت‌ های اجتماعی روشن شود.

   نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با تاکید بر اینکه این اقدام بسیار مثبت بوده و شورا به طور همه جانبه پشتیبان این برنامه‌ها خواهد بود، خاطرنشان کرد: از نظر تامین بودجه و شرایط لازم و حمایت ‌های واجب در کمیسیون فرهنگی با جدیت به حمایت خود ادامه می ‌دهیم چراکه از نظر ما چنین اقداماتی سرمایه ‌گذاری است و نباید به چشم هزینه به آنها نگریسته شود.

   وی افزود: در گام بعد باید نقاط ضعف و قوت این پروژه با مکانیزم‌ های علمی و نظرسنجی مستقیم از مردم بررسی شده و به دنبال بزرگ ترکردن این برنامه باشیم. این کار برای آغاز و به عنوان اولین سمپوزیوم قابل قبول است اما امیدواریم امکانات نصب و انتشار این آثار فراهم شود.

   موحدی زاده فضای اجرایی سمپوزیوم را آموزنده و روح ‌افزا برشمرد و گفت: در مکالمه با هنرمندان چیزهای جدیدی آموختم. آنها از فضای کاری ایجاد شده به دلیل مهیا بودن امکانات لازم رضایت داشتند و از شهرداری و مدیریت شهری برای ایجاد فضای اجتماع و خلق آثار و ارتباط با هم تشکر می کردند.

   وی ابراز امیدواری کرد شرایط بازهم بهتر از این شود و بتوانیم بزرگان و نام‌ آوران شهرمان را به نسل های تازه معرفی کرده تا سبب دلگرمی جوانان شویم. 

   تعداد بازدید: 48
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6737    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,479
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد