• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 63
   کد: 187398
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد:

   از ظرفیت‌های «شهر ترمیمی» در اجرای طرح نوسازی بافت اطراف حرم مطهر استفاده خواهد شد

   رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به لزوم جلب مشارکت حداکثری شهروندان در اجرای طرح-های شهری گفت: از ظرفیت‌های «شهر ترمیمی» در اجرای طرح نوسازی بافت اطراف حرم مطهر رضوی استفاده خواهد شد.
   از ظرفیت‌های «شهر ترمیمی» در اجرای طرح نوسازی بافت اطراف حرم مطهر استفاده خواهد شد

   به گزارش پایگاه اطلاع¬رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سیدمحسن حسینی‌پویا در حاشیه نشست کمیته نظارتی منطقه ثامن با اشاره به اینکه هم‌اکنون در این منطقه، 6 دفتر تسهیل‌گری فعال شده و به دنبال اجرایی کردن برنامه‌های شهرترمیمی هستند، گفت: کار این دفاتر آن است که با ایجاد تعامل اجتماعی، سبب آن شوند تا طرح¬های نوسازی و بهسازی بافت ثامن با مشارکت مردم به اجرا درآید. در واقع هدف غایی شهر ترمیمی نیز آنست که مشارکت مردم را در اداره شهر جلب کند.

   وی افزود: با توجه به برخی پرونده‌های اختلافی که به کمیته‌های نظارتی ارجاع می‌شود، می‌توان دریافت راهکارهای سهل‌الوصول‌تری نسبت به ارجاع به قانون برای حل اختلافات بین شهروندان و همچنین حل اختلافات بین شهروندان و مدیریت شهری وجود دارد که راه آنها از سازوکار شهر ترمیمی می‌گذرد. هرچقدر بتوانیم مشارکت و تعامل مردم را در رفع مشکلات و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای بیشتر جلب کنیم به سمت کاهش معضلات اجتماعی، کاهش پرونده‌های قضایی و تسریع در روند توسعه شهر گام‌های بلندتری برداشته‌ایم.

   عضو کمیته نظارتی شماره 4 شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در نگرش شهر ترمیمی، تعاملات اجتماعی و تفاهم بین افراد جای شکایت و دعوا را می‌گیرد و از این‌رو می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای اصلاح شرایط اجتماعی در شهری که مدعی گفتگو و مهربانی و تفاهم است تلقی شود. لذا بسیار امیدواریم شهر مشهد بتواند با ایجاد زیرساخت‌های لازم به عنوان اولین شهر ترمیمی کشور معرفی شود.

   حسینی پویا خاطرنشان کرد: این مهم هم‌اکنون در حال اجراست و پروژه‌ای در شهرداری با مشارکت یک کارشناس حقوقی و با نظارت یکی از اساتید خبره حقوقی در زمینه شهرترمیمی آغاز شده تا شرایط و ضوابط مطلوب این اتفاق به سرعت مهیا شود.
    

   تعداد بازدید: 63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7265    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,037,007
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد