• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 60
   کد: 186825
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در بازدید از دفاتر تسهیلگری مطرح کرد؛

   تهیه سند توسعه محله در پایان سال اول فعالیت دفاتر توسعه محله

   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: آنچه که برای اهمیت دارد، این است که در پایان سال اول فعالیت دفاتر به سند توسعه محله برسیم و همچنین بخشی از چالش‌ها و مشکلات قابل حل را بتوانیم با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی و ارگان‌های متولی و پیشنهادات مردمی برطرف کنیم.
   تهیه سند توسعه محله در پایان سال اول فعالیت دفاتر توسعه محله

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر در حاشیه بازدید از محله دروی و بهمن با اشاره به تهیه سند توسعه محله توسط دفاتر توسعه محله با تاکید بر اینکه دفاتر باید نسبت به احصا معضلات در محلات و رسیدگی به آن‌ها اقدام کنند، تصریح کرد: بخشی از مسائل مشکلات محلات باید به صورت آنی رسیدگی شود که احصا آن توسط دفاتر توسعه محله صورت خواهد پذیرفت که خوشبختانه بخشی از آن نیز هم اکنون احصا شده است.
   وی با اشاره بر لزوم هماهنگی شهرداری‌های مناطق با دفاتر توسعه محله اظهار کرد: دفاتر تسهیلگری اگر حمایت و پشتیبانی‌های شهرداری‌های مناطق را نداشته باشند، نمی‌توانند اعتماد مردمی را جلب کنند و مشارکت مردم را جهت‌دهی کنند.
   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد افزود: حمایت و پشتیبانی شهرداری‌های مناطق یکی از کارهایی که انجام می‌دهد ایجاد اعتماد را برای دفاتر تسهیل‌گری راحت‌تر می‌کند و همچنین موجب افزایش قدرت دفاتر در گفت‌وگو با مردم می‌شود.
   گندمی همچنین در ارتباط با بازدید از دفاتر توسعه محله دروی و بهمن گفت: باتوجه به مدت زمانی که این دو دفتر مستقر شدند و شروع به کار کردند، هر 2 آن‌‌ها در مرحله شناخت وضع موجود محله هستند. در محله دروی علاوه برشناخت ارتباط‌گیری خوبی با کانون‌های موثر در محله و معتمدین صورت گرفته است.
   وی ادامه داد: در محله بهمن نیز با توجه به اینکه تنها 45 روز از شروع به کار دفتر می‌گذرد، تیم جوان آن تلاش‌های خوبی انجام داده‌اند و مسلط بر وضعیت فعلی محله هستند و هم‌اکنون نیز در حال تدقیق داده‌های هستند که صحت‌سنجی آن تا حد زیادی انجام شده است.

   رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در بازدیدی که صورت گرفت شاهد این بودیم که هماهنگی خوبی بین شهرداری منطقه و دفاتر تسهیلگری منطقه وجود دارد که این مهم قابل تقدیر است.
   وی افزود:اعضای شورای شهر نیز در قالب کمیته‌های نظارتی در مناطق می‌توانند به دفاتر تسهیل‌گری در حل برخی از چالش‌های موجود در محله کمک کنند.


    

   تعداد بازدید: 60
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6607    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,349
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد