• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۳
   تعداد بازدید: 66
   کد: 186342
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد:

   طرح شهر همگان در کمیسیون حقوقی شورا نهایی شده است/تاکید بر ایجاد توازن بین گفتمان پیاده محوری و خودرو محوری

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: طرح شهر همگان در کمیسیون حقوقی شورا نهایی شده و در آن موضوع توازن در گفتمان خودرو محوری و پیاده محوری مورد تاکید قرار گرفته است.
   طرح شهر همگان در کمیسیون حقوقی شورا نهایی شده است/تاکید بر ایجاد توازن بین گفتمان پیاده محوری و خودرو محوری

   سیدمحسن حسینی پویا در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی شهرساز اظهار کرد: ما با این مسئله که پیاده مداری در اولویت برنامه ریزی های شهری قرار گیرد، موافق هستیم اما باید بین گفتمان خودرو محوری و پیاده محوری توازن ایجاد شود.

   وی افزود: مدیریت شهری باید سهم دو گفتمان خودرو مداری و پیاده مداری را باید به صورت متوازن حفظ کند؛ نباید از سهم هیچ کدام به نفع دیگری کاسته شود.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه طرح شهر همگان در کمیسیون حقوقی شورا نهایی شده است، تصریح کرد: بررسی های نهایی این طرح در کمیسیون مشترک در حال انجام است تا بعد از جمع بندی، در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح و درباره آن تصمیم گیری شود.

   وی ادامه داد: در این طرح به موضوع توازن در گفتمان خودرو محوری و پیاده محوری تاکید شده است تا در برنامه ریزی ها و حتی تخصیص بودجه های سنواتی به این مسئله توجه شده و سهم بزرگراه ها و پیاده راه ها به یک نسبت مدنظر قرار گیرد.

   حسینی پویا با اشاره به اینکه خودرو باید یک کالای مصرفی محسوب شود نه یک کالای سرمایه ای خاطرنشان کرد: در نتیجه ارزش سرمایه ای خودرو و ارزان بودن قیمت سوخت در کشورمان، مردم به سمت استفاده از خودرو روی آورده اند و اگر خیابان ها عریض نشوند، معابر شهری به پارکینگ خودرو تبدیل می شوند و با بیشتر شدن آلودگی هوا، دود آن به چشم همه شهروندان می رود.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: موضوع ترافیک شهری و پیاده محوری، دو مسئله مرتبط با یکدیگر است و نباید به هیچ یک از این مسائل بی توجهی کرد چرا که آثار منفی بر جای خواهد گذاشت و همه افراد جامعه متضرر خواهند شد.

   وی با تاکید بر اینکه فرهنگسازی کاهش استفاده از خودرو شخصی در اولویت همه مسائل قرار دارد، تاکید کرد: در کنار توسعه زیرساخت های حمل و نقلی، باید موضوع فرهنگسازی در برنامه ریزی ها مدنظر قرار گیرد. 

   تعداد بازدید: 66
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7395    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,037,137
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد