• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۳
   تعداد بازدید: 43
   کد: 186341
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷
   به همت کارگروه شهرسازی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد؛

   همایش گرامیداشت روز جهانی شهرساز در تالار شهر مشهد برگزار شد

   همایش گرامیداشت روز جهانی شهرساز به همت کارگروه شهرسازی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد با حضور جمعی از اعضای شورای شهر در محل تالار شهر برگزار شد.
   همایش گرامیداشت روز جهانی شهرساز در تالار شهر مشهد برگزار شد

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، در همایش گرامیداشت روز جهانی شهرساز به همت کارگروه شهرسازی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد که در محل تالار شهر برگزار شد، محمدهادی مهدی نیا رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا و محسن حسینی پویا رئیس کمیسیون حقوقی شورا حضور داشتند.

   در این مراسم که با استقبال متخصصان حوزه شهرسازی و دانشجویان این رشته همراه بود، محمدهادی مهدی نیا رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد، حسین ایمانی جاجرمی عضو هیئت علمی علوم اجتماعی دانشگاه تهران و نوید سعیدی رضوانی نایب رئیس جامعه مهندسان شهرساز ایران به سخنرانی پرداختند.

   در بخش پایانی همایش گرامیداشت روز جهانی شهرساز، از دانشجویان برتر رشته شهرسازی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی مشهد با حضور اعضای شورای شهر تقدیر به عمل آمد.

   حسین ایمانی جاجرمی عضو هیئت علمی علوم اجتماعی دانشگاه تهران در این مراسم گفت: منشور حقوق شهروندی کار بسیار بزرگی است و به شورای شهر مشهد بابت تدوین این منشور تبریک می گویم.

   وی افزود: موضوع ایمنی عابران پیاده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که این موضوع در زندگی شخصی هر یک از افراد جامعه اثرگذاری دارد. به عبارت دیگر اگر در شهری ایمن تر زندگی می کردیم، شاید برخی از دوستان مان امروز در کنار ما بودند و می توانستند بیشتر عمر کنند.

   عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه تهران با طرح این سوال که چرا موضوع ایمنی در شهرها آنطور که باید و شاید تحقق پیدا نمی کند، ادامه داد: بخشی از رفتاری که رانندگان با عابران پیاده دارند، بازتاب روابط نابرابر قدرت در افراد است؛ به طور مثال هر کسی که صاحب خودرو است، احساس قدرت می کند و بر سایر کنش گران، اعمال قدرت می کند.

   وی تصریح کرد: شاید تا زمانی که اعمال قدرت شفاف نشود، رابطه نابرابر در عرصه ترافیک همچنان باقی خواهد ماند؛ به عبارت بهتر، ما امروز با مشکل نادیده گرفتن بعد انسانی و جامعه رو به رو هستیم. 

   تعداد بازدید: 43
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 6649    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,391
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد