• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : ۱۰۰۱
   تعداد بازدید: 57
   کد: 186129
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
   عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

   پیگیری ویژه شورای شهر برای تهیه و تصویب سند پهنه بندی حریم مشهد

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد از پیگیری ویژه شورای شهر برای تهیه و تصویب سند پهنه بندی حریم مشهد خبر داد و گفت: امیدواریم با تایید استاندار خراسان رضوی و پیگیری های اداره کل راه و شهرسازی استان، سند پهنه بندی حریم این شهر که از اسناد باقی مانده طرح جامع شهر است به تصویب برسد.
   پیگیری ویژه شورای شهر برای تهیه و تصویب سند پهنه بندی حریم مشهد

   به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدهادی مهدی نیا در حاشیه نخستین جلسه کمیته نظارتی شماره یک شورای شهر مشهد در دور جدید که به منظور بررسی و حل مشکلات منطقه چهار مشهد برگزار شد، اظهارکرد‪:‬ تصویب این سند در زمره مهمترین رویکردهای کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد بوده و تاکنون نیز تلاش های ویژه ای برای تصویب آن شده است.

   وی ادامه داد: با تصویب این سند در شورای عالی شهرسازی و معماری، 86 هزار هکتار از پهنه حریم مشهد سند دار می شود و امیدواریم با تسریع در روند تصویب سند پهنه بندی حریم، شاهد اتفاقات خوبی در این عرصه باشیم.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به تغییراتی که همه ساله در پیکره کمیته های نظارتی این مجموعه ایجاد می شود، متذکرشد: این تغییرات در راستای افزایش جامعیت اطلاعاتی اعضای شورای شهر با مناطق مختلف شهری انجام می شود و باعث تصمیم گیری های خوبی برای نقاط مختلف مشهد خواهد شد.

   وی با تاکید بر این که سیاست شورای اسلامی شهر مشهد در دوره پنجم همواره بر کاهش فاصله بین شمال و جنوب شهر استوار بوده است، اضافه کرد: این مهم با ایجاد زیرساخت های مناسب و مورد نیاز صورت خواهد پذیرفت و شیب خدمات در حوزه های مختلف عمرانی و زیرساختی به سمت مناطق کم برخودار و پیرامونی رهنمون می شود.

   مهدی نیا با بیان این که منطقه 4 شهرداری مشهد یکی از مناطق هدف در این زمینه به حساب می آید، متذکرشد: گام دوم بحث ورود به محتوای بافت های ناکارآمد شهری چنین مناطقی به همت سازمان بازآفرینی شهری است که می تواند با مشارکت شهروندان و دفاتر تسهیل گری اقدامات اثربخشی را در این راستا انجام دهد.

   وی بهسازی سکونتگاه های غیررسمی، افزایش تاب آوری محلات و استحکام بناها را از جمله مهم ترین مطالبات از دفاتر تسهیل گری دانست و گفت: همچنین با این کار بافت های مناطق مختلف به ویژه مناطق کم برخوردار، بافت های اصلاح و نفوذپذیری خواهند شد.

   رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و عضو کمیته نظارتی شماره یک شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف اراضی بزرگ مقیاس و ارائه پیشنهادات منطقی از سوی شهرداری به صاحبان این املاک در محدوده شهر از دیگر اولویت های این کمیسیون به حساب می آید که به صورت جدی در دست پیگیری است.
    

   تعداد بازدید: 57
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7433    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,037,175
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد