• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 45
   کد: 185878
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
   قدردانی رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از زائران و مجاوران بارگاه قدسی امام رضا(ع)؛

   ضیافتی به گستره نور

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در پیامی از حماسه‌آفرینی زائران و مجاوران بارگاه قدسی امام رضا(ع) در برگزاری هرچه باشکوه مراسم دهه پایانی ماه صفر قدردانی کرد.
   ضیافتی به گستره نور

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، در متن این پیام آمده است:

   «بار دیگر حماسه ای به پا شد و دوستداران امام خوبی ها برای خشنودی ولی نعتمشان عاشقانه محفلی از ارادت برپا کردند. دوباره واپسین روزهای صفر مشهد، حال و هوای عشق و عاشقی به خود گرفت و میلیون‌ها دل عاشق، واله و شیدا به سوگ صاحب نعمت غریبشان نشستند. غریبی که قرن‌هاست غریب نیست و با وجود گام‌های عاشقانه هزاران مرد و زن محبش، حضورش بر تارک قلب‌های عالمیان می‌درخشد.

   گردهمایی بزرگ رضویون بار دیگر مرزهای دلدادگی به حضرت ضامن ثامن(ع) را جابجا کرد و حضور میلیونی عزاداران حضرتش، مشهد را قلب تپنده روزهای پایانی ماه حزن و عزای ائمه(ع) ساخت. ضیافتی که از همه نظر چه از حیث کمیت و چه از جایگاه کیفیت، با سال‌های قبل خود تفاوت های قابل تامل داشت و این تفاوت در اجزای مختلف خدمت به زائران امام مهربانی‌ها هم دیده می‌شد.

   امسال بیش از گذشته مردم مشهد، میزبان مهمانان شهر و زائران نیک سرشت امامشان بودند. امسال در روز شهادت امام هشتم(ع) شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد، پذیرای حدود چهار و نیم میلیون زائر و دلداده‌ای بود که به مشهدالرضا آمده بودند، همین موضوع باعث شد تا شهروندان شهر امام رضا(ع)، پرشورتر از گذشته وارد عرصه خدمت شوند و شوری پرطنین از میهمان‌نوازی به راه اندازند.

   میزبانی از زائران حضرت خورشید سن و سال و جنسیت نمی‌‎شناخت؛ انگار همه آمده بودند تا خاک پای بهترین میهمان‌های عالم را توتیای چشمان خود کنند. زن، مرد، کودک، برنا و پیر در پذیرایی از مهمانان امام مهربانشان سر از پا نمی‌شناختند. گویی اربعین دیگری برپا شده بود و در راه خدمت به زائرانش این بار مشهدی‌‎ها نقش آفرین اصلی بودند.

   امسال مجموعه‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی و شهرداری مشهد، تشکل‌های غیردولتی، هیات مذهبی، جمعیت‌های خدمتگزار، هم نقش متفاوت‌تری را در ارائه خدمت به زائران حضرت دوست ایفا کردند. اقامه مراسم عزای رضوی در حرم مطهر شمس توس این بار متفاوت‌تر از گذشته و با آزادی عمل بیشتری برای حضور هیئات عزاداری با اجازه ورود علم و کتلشان همراه بود؛ مسئولان استان رصدی شبانه‌روزی از حماسه این روزها داشتند و مدیریت شهری مشهد نیز با ابتکار عملی منحصر به فرد در عرصه میدان شهدا، مردم و مسئولان عزادار را برای نخستین بار گرد هم جمع کرد تا شعار «همه خادم الرضائیم» به بهترین شکل ممکن نمود و ظهور پیدا کند.
   پارلمان شهری مشهد در پنجمین دوره کاری‌اش به خود می‌بالد که خادم و یاور چنین مردم و مسئولانی است. اعضای این دوره شورای اسلامی شهر مشهد از مدت‌ها قبل با اهتمامی ویژه به موضوع دهه آخر صفر ورود پیدا کردند و نتیجه آن را نیز در حماسه بزرگ شهر امام رضا(ع) به چشم خود دیدند. به نوبه خودم و به نیابت از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با قدردانی ویژه از تمامی دست‌شاندرکاران ایام دهه پایانی صفر، ایام فرخنده و مبارک ماه ربیع الاول را به تمامی شهروندان و زائران بارگاه قدسی ملک پاسبان رضا(ع) تبریک عرض کرده و از خداوند متعال کمال و توفیق روزافزون را برای خادمان حضرتش مسئلت دارم.»

   محمدرضا حیدری
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد

    

   تعداد بازدید: 45
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7512    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,037,254
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد