• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 76
   کد: 185312
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   رئیس کمیسیون ایثارگران شورای شهر مشهدمقدس:

   خدمات سازمان‌ فردوس‌ها برای آزادگان، جانبازان، خانواده های ایشان و خانواده شهدا رایگان شد

   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهدمقدس گفت: تمامی خدمات سازمان فردوس‌ها برای رزمندگان با بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه، جانبازان 25 درصد به بالا و خانواده های ایشان و همچنین خانواده شاهد رایگان شد.
   خدمات سازمان‌ فردوس‌ها برای آزادگان، جانبازان، خانواده های ایشان و خانواده شهدا رایگان شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدحسین ودیعی در حاشیه هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر مشهد با اشاره به تصویب لایحه معافیت خانواده معزز شهدا و آزادگان، جانبازان و خانواده ایشان و رزمندگان از پرداخت هزینه های دفن و کفن، اظهارکرد: این هزینه‌ها برای جانبازان و والدین معزز شهدا پیشتر بدون هزینه بوده ولی در مصوبه جدید، دو موضوع به آن افزوده شده است.

   ودیعی افزود: براساس قانون برنامه 5 ساله ششم، دامنه این خدمات گسترش پیدا کرد و رزمندگانی که بیش از 6 ماه سابقه حضور در جبهه دارند، جانبازان 25 درصد به بالا و خانواده های ایشان و شهدا اعم از فرزندان راهم دربرمی‌گیرد

   وی با بیان اینکه خدماتی که سازمان فردوس‌ها که در قبال آنها بهای خدمات دریافت می‌کند از گستردگی بالایی برخوردار است، گفت: براساس قانون فقط تدفین و تغسیل شامل این خدمات رایگان می‌شود ولی ما به تمام ردیف های هزینه‌ای به استثناء حمل‎‌ونقل متوفیان به شهرستان‌ها، تسری داده‌ایم.

   رئیس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهد گفت: با اجرای این مصوبه جدید، سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد برای سال جاری حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان را تقبل خواهد کرد.

   ودیعی افزود: براساس آنچه که در قانون قید شده است، دولت محترم باید هزینه های این خدمات را تامین کند ولی خیلی به تحقق این امر امیدوار نیستیم و از ردیف های کمکی که در بودجه پیش‌بینی شده استفاده خواهیم کرد.

   وی در پایان گفت: کمیسیون ویژه ایثارگران شورای شهر مشهد پیش از اینکه طرح و لایحه‌ای در این خصوص تهیه شود، مکاتبات مختلفی با شهرداری داشته و پیگیری موضوع را براساس درخواست های برخی از تشکل‌های ایثارگری و یا پیام‌ها و مطالبات آنها پیگیری کردیم.

   تعداد بازدید: 76
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7222    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,964
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد