• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 44
   کد: 185309
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹

   دعوت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از شهروندان برای پذیرایی از زائران دهه آخر صفر

   شورای اسلامی شهر مشهد در پیامی از تمامی شهروندان مهمان‌نواز این شهر خواست تا بار دیگر در میزبانی از زائران ایام پایانی ماه صفر و شهادت ولی نعمتمان حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) سنگ تمام بگذارند.
   دعوت شورای اسلامی شهر مشهدمقدس از شهروندان برای پذیرایی از زائران دهه آخر صفر

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، در متن این پیام آمده است:
   «روزهای پایانی ماه صفر، روزهای حزن و اندوه پیامبر مکرم اسلام(ص) و خاندان نورانی ایشان است که از چهلمین روز شهادت سیدوسالار شهیدان فصل جدید عاشقی را شروع می‌کند و تا وداع با پیامبر نور و مهربانی و فرزندان پاک ایشان، حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) هزاران دل عاشق را پیرامون خود نگه می‌دارد.

   واپسین روزهای ماه صفر، ایام سوگواری برای انسان‌های کاملی است که برای سعادت جامعه مسلمین، سخت‌ترین مشقت‌ها را به جان خریدند. روزهایی که با تمام روزهای تقویم شمسی و قمری برای ایرانی‌ها به ویژه خراسانی‌ها و مشهدی‌ها تفاوت دارد و جلوه‌ای از دلدادگی از جنس همسایگی و همجواری را به نمایش می‌گذارد.

   مشهد در ایام شهادت حضرت رضا(ع)، یکپارچه شور و شعور است و از میلیون‌ها دل و قدمی پذیرایی می‌کند که به شوق زیارت امام مهربانی‌ها به این شهر می‌آیند تا در دریای نورانیت او آرام گیرند. مشهد این روزها میزبان میلیون‌ها زائر است و رسم مهمان‌نوازی حکم می‌کند که شهروندان این حریم به حرمت حضرت خورشید، پذیرایی جانانه‌ای از مهمانان حضرتش بکنند؛ کاری که در سال‌های گذشته نیز از سوی شهروندان مشهدی و مجاوران ثامن الحجج(ع) صورت گرفته و به نوعی سنگ تمام برای زائران بارگاه سراسر نور سلطان سریر ارتضاء بوده است.

   شورای اسلامی شهر مشهد نیز در پنجمین دوره فعالیت خود، اهتمام ویژه‌ای به موضوع خدمت‌رسانی مطلوب از سوی مدیریت شهری در دهه آخر صفر داشته و سعی کرده است تا بهترین نوع خدمت را به زائران روزهای سوگ حضرت ثامن الائمه(ع) ارائه دهد. ایجاد ایستگاه‌های استقبال از زائر، فراهم آوردن زیرساخت‌های مناسب حمل و نقلی، در نظر گرفتن مکان‌های اسکان اضطراری و برپایی غرفه‌های خدمت رسانی، گوشه از اهتمام ویژه پنجمین دوره پارلمان شهری به موضوع میزبانی از مهمانان این ایام است. در همین راستا از مردم مهمان‌نواز مشهد نیز این انتظار می‌رود تا همانند همیشه، حضوری ویژه در عرصه میزبانی از زائران دهه آخر صفر داشته باشند و خاطره شیرین دیگری برای زوار بارگاه نور رقم بزنند.»
    

   تعداد بازدید: 44
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 7055    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,036,797
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد