• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 73
   کد: 183647
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷

   پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن روز آتش‌نشانی و ایمنی

   شورای اسلامی شهر مشهد در پیامی فرارسیدن روز آتش‌نشانی و ایمنی را به جامعه بزرگ آتش‌نشان شهر مشهد تبریک گفت.
   شورای اسلامی شهر مشهد در پیامی فرارسیدن روز آتش‌نشانی و ایمنی را به جامعه بزرگ آتش‌نشان شهر مشهد تبریک گفت.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، در متن این پیام آمده است:
   «دل به آتش زدن، خصلت مردان بزرگی است که شجاعانه از هستی خود می‌گذرند تا مبادا شراره غفلت بر خانمان و زندگی مردم چتر اندازد و دار و ندارشان را در ساعتی خاکستر کند. باید روحی از آئینه داشته باشی تا سیاوش وار دل به آتش بزنی و بدون لحظه‌ای فکر به آینده خود و خانواده‌ات، جوان و پیر را از دل آذر روزگار بیرون بکشانی و به کناره ای امن و ایمن برسانی.
   روز آتش‌نشان، نه یک روز، نه یک هفته و ماه و سال بلکه گستره‌ای به قدمت انسانیت دارد. آتش‌نشانی را باید فراتر از یک حرفه و شغل در تابلویی از شرف و انسان دوستی دید و این جایگاه والا و ارزشمند را بیش از حد تصور ارج نهاد. جدال آب و آتش، از آتش‌نشانان غیور این سرزمین اسطوره‌هایی آفریده که نام و نشانشان تنه به تنه گلگون کفنانی می‌زند که بی مهابا به دل آتش دشمن ددمنش بعثی زدند و هشت سال با کمترین امکانات اما با دلی دریایی و روحی آتشفشان از خاک و ناموس ایرانی دفاع کردند. آتش نشانان فداکار نیز با همین روحیه و منش بدون ذره‌ای ترس به دل به آتش و آوارهایی می‌زنند که زیر آن ممکن است دستی به یاری‌شان چشم دوخته باشد؛ و چه مظلومانه است آن لحظه ای که برای نجات جان همنوعانت، جانت را فدا می‌کنی و دل‌های عاشقی که به انتظارت نشسته اند را به حسرت دوباره دیدار می‌گذاری.
   ملت قدرشناس ایران، حماسه‌های مکرر آتش‌نشانان این سرزمین را هرگز فراموش نخواهند کرد. از سوخته شدن در آتش انبار ضایعات تا افتادن در دیگ اسید کارخانه‌ای که در شعله بی‌تدبیری مدیرانش به آتش کشیده شده، از نجات کودکی محبوس در چاه تا رهایی دادن شهروندان شهر از زیرخروارها آوار، حماسه‌هایی بی‌بدیل به حساب می‌آید که برای بعضی از آنها باید کتاب نوشت. جانفشانی آتش نشانان شهید حادثه دلخراش پلاسکو در تهران و همپای آن حوادثی که باعث شهادت نازنین ترین جوانان مشهدی شده؛ همه و همه جایگاه آتش‌نشانان را در دید مردم رفیع‌تر کرده است.
   پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز با رویکرد ویژه خود در بحث‌های مختلف، به آتش‌نشانی و ایمنی نگاهی منحصر به فرد دارد و در همین راستا مصوبات متعددی در راستای بهبود وضعیت شغلی آتش‌نشانان به تصویب رسانده است. همچنین افزایش شمار ایستگاه‌های آتش‌نشانی و زمینه‌سازی برای تزریق نیروهای جدید و تازه نفس به بدنه این سازمان مهم و استراتژیک در زمره مهم‌ترین برنامه‌ها و اقدامات اعضای پنجمین دوره پارلمان شهری مشهد به حساب می‌آید. امید می‌رود با این اقدامات، پیکره سازمان آتش‌نشانی مشهد پویاتر از همیشه به فعالیت خود در عرصه نجات جان انسان‌ها مبادرت ورزد و نام مشهد را به عنوان یکی از امن‌ترین شهرهای کشور بر تارک کلانشهرها بدرخشاند.
   فرارسیدن هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی و ایمنی را به خانواده بزرگ آتش‌نشانان شهر تبریک عرض کرده و خواهان توفیق بیشتر آنها در ارائه خدمت به شهروندان شهر امید و زندگی هستیم.»

    

   تعداد بازدید: 73
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1731    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,459,734
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد