• بخش های خبری
  •  
   منبع خبر : 1001
   تعداد بازدید: 55
   کد: 183164
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱

   پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن آغاز سال تحصیلی

   شورای اسلامی شهر مشهد در پیامی فرارسیدن آغاز سال تحصیلی را به جامعه بزرگ فرهنگیان استان و شهر مشهد تبریک گفت.
   پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت فرارسیدن آغاز سال تحصیلی

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، در متن این پیام آمده است:

   «نخستین ماه پاییز همیشه یادآور خاطرات خوش درس و مدرسه و کلاس های پرشور و حرارتی است که بستر تعلیم و تربیت هزاران انسان است. پاییز مهر، بهار آموزش و پرورش دانش آموزان برای آینده‌ای شکوفا و درخشان است و فصلی نو در ساختن ایران اسلامی به شمار می‌رود. معلمان با آغاز این ماه دوباره شمع وجودی خود را برای یک سال تحصیلی جدید روشن می کنند تا از دریای دانایی خود، کام تشنه دانش آموزان این سرزمین را سیراب کرده و جانی دوباره به ضمیر دانش طلب نوجوانان و جوانان این مرز و بوم ببخشند.
   تعلیم و تربیت در خطه خراسان نیز تاریخی به قدمت قرون متمادی دارد و همواره این سرزمین محلی برای درس‌آموزی بسیاری از بزرگان و نام آوران اعصار مختلف بوده است. موضوعی که در تاریخ معاصر ایران نیز به وفور به چشم می‌آید و این نقطه از جغرافیای عالم را از حیث دانش و علم متمایز می سازد. رشد و نمو بزرگان و اندیشمندانی چون مقام معظم رهبری، استاد شهید مطهری، دکتر علی شریعتی، ملک الشعرای بهار و... در شهر مشهد و پرورش نسلی اندیشمند از این فرزانگان حکایت از روح والای تعلیم و تربیت در این شهر دارد و جایگاه بی بدیل آن را در ترویج فرهنگ علم آموزی نشان می دهد.
   پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز با بدنه‌ای فرهنگی همواره حامی آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان شهر بوده و در همین راستا اقدامات مختلفی را در راستای اعتلای تعلیم و تربیت این خطه انجام داده است. تحقق سهم آموزش و پرورش شهر مشهد که از شورای سوم روی زمین مانده بود، در دوره پنجم شورای اسلامی شهر مشهد عملیاتی شد و از ابتدای مهر 97 تاکنون رقمی حدود 5 میلیارد تومان از این محل به سرانه اعتباری مدارس این شهر اختصاص یافته است. این موضوع از نگاه فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در پنجمین دوره خود حکایت دارد و قطعا رویه حمایتی پارلمان شهری از نظام آموزش و پرورش این خطه ادامه خواهد داشت. همچنین همراهی و کمک به آموزش و پرورش در طرح استقبال از مهر حسینی در قالب بازسازی، آسفالت و خدمات موردنیاز به 350 مدرسه به ویژه مراکز آموزشی مناطق کم برخوردار و پیرامونی با تامین اعتبار معادل 2.5 میلیارد تومان همچنین اختصاص اعتبار 6 میلیارد تومان برای طرح شهر بدون بی سواد و یک میلیارد تومان برای سال 97 و پیش بینی 1.5 میلیارد تومان در سال 98 برای سرویس دانش آموزان استثنائی از جمله حمایت‌های شورای اسلامی شهر مشهد بوده است.
   شورای اسلامی شهر مشهد ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، آرزوی سلامتی و بهروزی را برای تمامی اعضای خانواده بزرگ فرهنگیان شهر، استان و کشور دارد.»

    

   تعداد بازدید: 55
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 1830    بازدید کنندگان دیروز: 1484    کل بازدید ها : 5,459,833
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد