• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 47
   کد: 182064
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس در نشست هم‌اندیشی با شعرا و ادیبان:

   نهادهای فرهنگی، تمرکزگرایی را جایگزین تفرق و تکثر کنند

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: دیرباز انجمن‌های ادبی و شب شعرهای مختلفی در سطح ملی و شهری به میزبانی مشهد برگزار می‌شده است؛ نهادهای اجرایی دخیل در این حوزه باید هماهنگ‌تر از قبل بایکدیگر کار کنند و بتوان بجای تفرق و تکثر، روی یک تا دو شب شعر به شکل محدود متمرکز شد.
   نهادهای فرهنگی، تمرکزگرایی را جایگزین تفرق و تکثر کنند

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی، ظهر امروز و نشست هم‌اندیشی کیمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با شعرا و ادیبان، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دوباره این جلسه، اظهارکرد: حکیم ابوالقاسم فردوسی پدر زبان پارسی است و لذا تقویت جایگاه شعر و ادب در شهر مشهد بسیار حائز اهمیت بوده و این نشست نیز به منظور رونق و شکوفایی هرچه بیشتر این حوزه پیش بینی شد.

   اصولی با اشاره به مصوبه شورای شهر مبنی بر ایجاد خانه ادبیات، گفت: با پیگیری های انجام شده، خوشبختانه فعالیت های اجرایی و عملیاتی خوبی در سطح مشهد با همکاری دوطرفه بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و مدیریت شهری شکل گرفته و در فاز اجرایی نیز از نقطه نظرات هنرمندان در جهت پرداختن به دغدغه‌های آنها بهره‌‎مند خواهیم شد.

   وی با بیان اینکه از دیرباز انجمن‌های ادبی و شب شعرهای مختلفی در سطح ملی و شهری به میزبانی مشهد برگزار می‌شده است، افزود: این شهر در حوزه زبان و ادبیات فارسی جایگاه ویژه‌ای داشته ولی این روزها کمتر شاهد برپایی چنین نشست‌هایی هستیم؛ علی‌رغم ظرفیت‌ها و داشته های درخشانی که در بالاترین سطح همچنان در مشهد وجود دارد و ما میراث‌دار آنها هستیم.

   اصولی در ادامه گفت: نهادهای اجرایی دخیل در این حوزه باید هماهنگ‌تر از قبل بایکدیگر کار کنند و بتوان بجای تفرق و تکثر، روی یک تا دو شب شعر به شکل محدود متمرکز شد.

   تعداد بازدید: 47
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 227    بازدید کنندگان دیروز: 5455    کل بازدید ها : 4,441,468
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد