• چهارشنبه،27 شهریور 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 28
   کد: 181264
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲

   پیام شورای اسلامی شهر مشهد به مناسبت روز پزشک

   اعضای شورای اسلامی شهر مشهد همزمان با فرارسیدن سالروز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، این روز را به تمامی جامعه پزشکی مشهد و ایران اسلامی تبریک گفتند.
   اعضای شورای اسلامی شهر مشهد همزمان با فرارسیدن سالروز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا و روز پزشک، این روز را به تمامی جامعه پزشکی مشهد و ایران اسلامی تبریک گفتند.

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، متن این پیام به شرح ذیل است؛
   «حکمت و طبابت، دو واژه نام آشنای تاریخ کهن ایران زمین است که بر تارک علم و دانش این مرز و بوم می درخشد. از دیرباز نام ایران با نام اطبا و حکمایش در هم تنیده بوده و بی شک بخش زیادی از نام آوری این دیار را باید به پاس علم اندوزی های کسانی دانست که در راه سلامت جسم و روح مردمان این خطه زرخیز و به تبع آن تمام نقاط عالم گام برداشته اند. پزشکی عنوان مقدس و بی مثالی است که پشتوانه ای به تاریخ سوگند سقراط دارد و کتاب شفای ابن سینا را در دل خود جای داده است. دست رنج‌های جابرابن حیان و آزمایشات سحرآمیز ذکریای رازی، همه و همه زحمات دانشمندانی را به رخ جهانیان می کشاند که طالب زندگی سالم بشر بودند و از این رهگذر جغرافیای دانش و علم را جابجا کرده‌اند.
   عصر خودمان نیز خالی از این نام‌ها و اسطوره‌ها نیست؛ دکتر محمد قریب که قریب کودکان رنجور از بیماری این کشور بود و دکتر محمود سمیعی که این روزها یکی از عجایب جراحی مغز و اعصاب در دنیا شناخته می شود، در زمره همین فرشتگانی هستند که برای سلامت زمینیان راهی کره خاکی شده اند. شاید کمتر مشهدی نام پزشک دوست داشتنی سال های نه چندان دور این شهر را نشنیده باشد. دکتر شیخ معروف با متانت و بلند نظری خاص خود حامی بیماران نیازمند و مستمند بود و شاید به همین واسطه وقتی خود در بستر بیمار افتاد، مشهدی‌ها برای سلامتی‌اش دخیل حضرت رضا(ع) شدند.
   شورای پنجم شهر مشهد نیز با تبریک فرارسیدن سالروز بزرگداشت حکیم ابوعلی سینا، روز پزشک را به تمامی اطبا و پزشکان شهر که تن رنجور بیماران این دیار را به سرپنجه علم خود بهبود می بخشند تهنیت می‌گوید و اعلام می‌کند که برای اعتلای نظام سلامت شهر امید و زندگی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.»

    

   تعداد بازدید: 28
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 530    بازدید کنندگان دیروز: 5455    کل بازدید ها : 4,441,771
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد