• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 109
   کد: 180458
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
   رئیس کمیسیون برنامه‎وبودجه و منابع انسانی شورای شهر مشهدمقدس در بازدید از فرآیند آزمون استخدامی سازمان آتش‎‌نشانی:

   535 نفر تا پایان سال جذب سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد می‌شوند/ لایحه جذب بانوان آتش‌نشان تا یک ماه آینده به شورای شهر تقدیم خواهد شد

   رئیس کمیسیون برنامه‎وبودجه و منابع انسانی شورای شهر مشهدمقدس گفت: براساس مصوبه وزارت کشور، به منظور جبران کمبود نیرو، 535 نفر تا پایان سال جذب سازمان آتش‌نشانی شهرداری خواهند شد.
   535 نفر تا پایان سال جذب سازمان آتش‌نشانی شهرداری مشهد می‌شوند/ لایحه جذب بانوان آتش‌نشان تا یک ماه آینده به شورای شهر تقدیم خواهد شد

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر مشهد صبح امروز از فرآیند آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بازدید کردند.

   بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه‌، بودجه و منابع انسانی شورای شهر مشهد در حاشیه این بازدید به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهارکرد: زمانی که ساختار اجرایی شهرداری مشهد، مصوبه خود را از وزارت کشور اخذ کرد کمبود نیروی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشخص و با توجه به توسعه ایستگاه ها این سازمان نیازمند جذب نیرو است .

   وی با بیان اینکه همچنین تا پایان سال جاری 110 نفر از نیروهای این سازمان بازنشسته خواهند شد، گفت: براساس مصوبه وزارت کشور، به منظور جبران کمبود نیرو براثر بازنشسته شدن تعدادی از آتش نشانان و همچنین بهره‌برداری از 5 ایستگاه آتش‌نشانی جدیدالاحداث، 535 نفر جذب سازمان خواهند شد؛ بخش عمده این افراد در حوزه عملیات و 12 نفر نیز در بخش اداری بکارگیری می‌شوند.

   گندمی از شرکت 10400 نفر در آزمون استخدامی سازمان آتش‌نشانی خبرداد و افزود: استقبال خوبی از این آزمون بعمل آمده و. تا اواخر شهریور ماه نتیجه این مرحله مشخص خواهد شد و مرحله دوم نیز متعاقبا برگزار می‌شود.

   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه شهرداری هیچگونه نقشی در فرآیند جذب این افراد ندارد، تصریح کرد: آزمون استخدامی توسط جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود و حوزه وزارت کشور و استانداری خراسان رضوی نیز به این فرآیند نظارت دارد.

   گندمی گفت: نفرات منتخب تا پایان سال جاری به بدنه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد افزوده خواهند شد.

   وی در بخش دیگری از صحبت های خود به بانوان آتش‌‎نشان نیز اشاره کرد و در این خصوص گفت: این عزیزان چندین سال است که در قالب نیروهای داوطلب و به شکل افتخاری فعالیت می‌کنند ولی شهرداری مشهد براساس تاکیدات 2 ساله شورا باید لایحه بکارگیری و جذب بانوان آتش‌نشان را تا یک ماه آینده تقدیم شورای شهر نماید.

   گندمی از موافقت ضمنی شورای شهر برای تحقق این مهم خبرداد و افزود: حضور بانوان در برخی از عملیات‌ها ضروروی است؛ مشخصا بانوان در برخی از شهرها ایستگاه اختصاصی دارند و عملیات امداد و نجات انجام می‌دهند لذا در شهر مشهد نیز باید شاهد این اتفاق مهم و بهره‌گیری از ظرفیت بانوان آتش نشان باشیم. 

   تعداد بازدید: 109
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2688    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,032,430
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد