• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 116
   کد: 180165
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
   رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر مشهدمقدس:

   ارائه خدمات به روستای چشمه پونه منوط به تعیین تکلیف مالکیت از سوی دستگاه قضایی است

   رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر مشهدمقدس گفت: مادامی که موضوع مالکیت اراضی چشمه پونه مشخص و تعیین تکلیف نشود، شهرداری به این محدوده ورود نخواهد کرد و هرگونه ورود مدیریت شهری منوط به حکم دستگاه قضایی است.
   ارائه خدمات به روستای چشمه پونه منوط به تعیین تکلیف مالکیت از سوی دستگاه قضایی است

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، صبح امروز جلسه کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر در منطقه 8 شهرداری برگزار شد.

   حمیدرضا موحدی‌زاده، رئیس کمیته نظارتی در پایان این جلسه به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهارکرد: یکی از مسائل امروز طرح شده در جلسه مربوط به روستای چشمه پونه در بلوار نماز بود که جمعی از اهالی آن حضور پیدا کردند.

   وی در تشریح وضعیت موجود گفت: از یکسو آستان قدس رضوی مدعی مالکیت اراضی روستای یادشده است و ساکنان را متصرف غیرقانونی می‌داند و از سوی دیگر اهالی روستا معتقدند بیش از 60 سال است که در این محل ساکن‌اند و مالک هستند.

   موحدی‌زاده با بیان اینکه موضوع تعیین تکلیف مالکیت از طریق مجاری قضایی، درحال پیگیری حقوقی است، خاطرنشان کرد: این موضوع باید به شکل بنیانی حل و فصل شود و مالکان واقعی براساس قانون مشخص گردند تا بتوان تصمیم‌گیری درستی داشت.

   وی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد شهرداری منطقه 8 به منظور تسریع در فرآیند تعیین تکلیف، مذاکره‌ای با آستان قدس رضوی داشته باشد.

   رئیس کمیته نظارتی شماره 5 شورای شهر مشهد با اشاره به طرح تفصیلی شهر مشهد، افزود: براساس این طرح، روستای چشمه‌پونه زمین خالی دیده شده و کاربری آن نیز اقامتی و گردشگری است.

   موحدی‌زاده با بیان اینکه ساکنان روستا از نبود راه دسترسی مناسب و ایمن، پس از احداث بلوار نماز گلایه‌ داشتند، گفت: در همین راستا، تابلوهای اخطاری مناسبی از سوی منطقه 8 نصب شده است؛ در عین حال مادامی که موضوع مالکیت اراضی چشمه پونه مشخص و تعیین تکلیف نشود، شهرداری به این محدوده ورود نخواهد کرد و هرگونه ورود مدیریت شهری منوط به حکم دستگاه قضایی است.

   تعداد بازدید: 116
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2697    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,032,439
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد