• پنج شنبه،21 آذر 1398
 • ورود
   
  • بخش های خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 109
   کد: 179994
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در بازدید از سومین دوسالانه مجسمه‌سازی خبرداد؛

   10 میلیاردتومان اعتبار، ویژه ساخت المان های دائم و نقوش برجسته/ بخش المان و مبلمان شهری مشهد امسال متحول می‌شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: مشهد از نظر داشتن المان های ثابت و دائمی، جزو فقیرترین کلانشهرهای کشور است لذا در جهت رفع این نقیصه و کمبود، برای سال جاری، 10 میلیارد تومان اعتبار ویژه ساخت المان های دائم و نقوش برجسته و نقاشی دیواری اختصاص یافته تا فضای کالبدی و سیما و منظر شهر تلطیف شود.
   10 میلیاردتومان اعتبار، ویژه ساخت المان های دائم و نقوش برجسته/ بخش المان و مبلمان شهری مشهد امسال متحول می‌شود

   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در حاشیه بازدید و ارزیابی آثار به نمایش درآمده در سومین دوسالانه مجسمه‌سازی مشهد به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت و اظهارکرد: مشهدمقدس از نظر داشتن المان های ثابت و دائمی، جزو فقیرترین کلانشهرهای کشور است و لذا در زمان تصویب بودجه سال 98، حوزه سیما و منظر شهری به شکل ویژه‌ای مورد توجه قرار گرفت.

   اصولی در ادامه گفت: آخرین المان های ثابت نصب شده در شهر، مربوط به بیش از 20 سال قبل است و لذا در جهت رفع این نقیصه و کمبود، برای سال جاری، 10 میلیارد تومان اعتبار ویژه ساخت المان های دائم و نقوش برجسته و نقاشی دیواری اختصاص یافته تا فضای کالبدی و سیما و منظر شهر تلطیف شود.

   وی با تاکید بر اینکه آمیخته شدن فضای بیرونی و جداره های معابر و کالبد شهر با آثار هنری موجب ایجاد فضایی آرام‌بخش می‌شود و بخشی از تنش های عصبی و روانی را خنثی می‌کند، تصریح کرد: مدیریت هنری شهرداری با هماهنگی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر، فراخوان وسیعی را منتشر کرد تا هنرمندان شهرهای مختلف کشورمان آثار خود را ارسال کنند و پس از ارزیابی در قالب المان ثابت، سطح شهر نصب شوند.

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد افزود: این فراخوان با سومین دوسالانه مجسمه‌سازی مشهد نیز همزمان شد که در قالب این برنامه نیز آثاری دریافت کرده‌ایم و از برخی این آثار استفاده خواهیم کرد.

   اصولی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم پس از داوری، انتخاب آثار نهایی شود و تا پایان سال جاری چندین اثر فاخر و مطلوب شهروندان در سطح شهر اجرا شود.

   وی در پایان گفت: شهروندان عزیز مشهدی میتوانند علاوه بر بازدید از آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه، از طریق سامانه 137 نیز ارتباط برقرار کنند و مکان هایی که خلاء المان در آنها محسوس است را اعلام تا از آنها جهت جانمایی آثار استفاده شود.

   گفتنی است، سومین دوسالانه مجسمه‌سازی مشهد در بوستان کوهسنگی، چارسوق هنر و در محل نگارخانه استاد ترمه چی دایر است.

   تعداد بازدید: 109
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
 •     بازدید کنندگان امروز : 2772    بازدید کنندگان دیروز: 10963    کل بازدید ها : 5,032,514
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط شورای اسلامی شهر مشهد انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد